Na studiach znajdź czas na pasję. Studencie, wciśnij START!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 08:28
W czasie pandemii i izolacji tylko mała garstka studentów realizuje swoje pomysły i angażuje się w działalność poza zajęciami na uczelni. Dlatego powstał film "Studencie, wciśnij START" zachęcający do szukania pasji i ich rozwoju. 
Audio
  • Amanda Moskal opowiada o projekcie "Studencie, wciśnij START" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

Ten film jest zbiorem nagrań żaków z różnych uczelni i kierunków z całej Polski. Opowiadają oni o swoich pasjach i zainteresowaniach, mówią o zaangażowaniu i działaniach poza uniwersytetem. Widzimy na nim m.in. pasjonatów dziennikarstwa, muzyków i młodych naukowców.

studia studiowanie online egzamin praca dyplomowa 1200.jpg
Letnia sesja egzaminacyjna. Różne warianty zdawania

- Moją rolą było nagranie siebie. Miała opowiedzieć o swojej pasji, swoich wpadkach przy pracy, ale i o tych dobrych momentach - mówi Amanda Moskal, jedna z autorek filmu. - Opowiadam o tym, jak wygląda moje działanie na co dzień. Chciałam pokazać młodym ludziom, że się da. Nie trzeba wcale studiować dziennie kierunku, który nas pasjonuje, aby rozwijać pasję - podkreśla studentka prawa, pasjonatka dziennikarstwa. 

W projekcie "Studencie, wciśnij START" młodzi ludzie chcą pokazać, że otaczając się pozytywnymi ludźmi, którym się chce, można stworzyć coś z niczego. - Tak jak my stworzyliśmy ten projekt - zwraca uwagę Amanda. W filmie każdy ze studentów opowiada o swojej pasji, po to, by namówić innych do poszukiwania swojego hobby. 

- Moja pasja to dziennikarstwo, działanie z ludźmi i dla ludzi - mówi współautorka filmu. - Szczególnie intrygują mnie wywiady, możliwość przeprowadzania takich rozmów np. dla lokalnej telewizji, promowanie tego, co się dzieje w środowisku akademickim. Tworzę też reportaże i wywiady dla telewizji studenckiej - dodaje. 

Kolejny ze studentów wspomina swój zespół muzyczny, inny opowiada o rękawicy wspierającej osoby niemówiące czy sygnecie dla osób niewidomych. 

student1200.jpg
Student w czasie epidemii. Jak sobie radzi?

Amanda Moskal w rozmowie z Weroniką Puszkar zwraca uwagę, że większość studentów podczas studiów pozostaje biernymi. Nie angażują się w organizacje, koła, uniwersyteckie media, a skupia się tylko na zaliczeniach przedmiotów, by skończyć studia. - My chcemy pokazać, że można to urozmaicić, poznać nowych ludzi. Pokazujemy, że nasza pasja zawsze się obroni - podkreśla. 

ZOBACZ TAKŻE Jak zorganizować sobie pracę w czasie izolacji? >>>

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 13.05.2020

Godzina emisji: 7.18

pj

Czytaj także

Studenci uczniom. Żacy ruszyli na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 08:35
Studenci postanowili wziąć sprawy edukacji w swoje ręce i sprawdzić się w roli nauczycieli. Zapoczątkowali akcję "Studenci uczniom", w ramach której łączą się zdalnie z tymi, którzy chcą powtórzyć materiał szkolny. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pandemia w studenckiej kieszeni. Na co mogą liczyć żacy?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 11:20
Akademiki świecą pustkami. Większość studentów z powodu pandemii musiała je opuścić i wrócić do domu. Co w tej sytuacji z opłatą za akademik, co ze stypendium socjalnym i co z powtarzaniem przedmiotu? 
rozwiń zwiń