Czym jest BIM i czy warto skorzystać z takich warsztatów?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 13:02
Studenckie życie to dziś nie tylko wykłady i imprezowania. Od lat studenci chętnie zapisują się na warsztaty i szkolenie, by poszerzać swoje kwalifikacje. Teraz mogą wziąć udział w szkoleniu z technologii BIM. Czym ona jest i co ich czeka na warsztatach - opowiemy w Czwórce. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/View Apart

Stowarzyszenia Studentów BEST rusza z nowatorskim projektem. BIM Revolution to unikatowe trzydniowe szkolenie z technologii BIM. Jest to pierwszego tego typu szkolenie na Politechnice Warszawskiej.

Technologia BIM to model informacji o obiekcie budowlanym. Model BIM jest więc bazą danych, która zawiera wszystkie niezbędne informacje opisujące obiekt, nie tylko dane geometryczne, ale też cechy fizyczne, funkcjonalne, parametry techniczne, dane kosztowe etc.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do studentów wydziałów: architektury, inżynierii środowiska, elektrycznego, inżynierii lądowej oraz geodezji.Organizatorzy pierwszego dnia zapraszają na wykłady o tematyce BIM oraz panel dyskusyjny. Drugiego dnia dla uczestników zaplanowano warsztaty, prowadzone dla każdej branży osobno. Trzeci dzień to dalsza praca w programach pod okiem specjalistów. Szkolenie zaplanowano na dni 26-28 maja. 

W niedalekiej przyszłości, bo już 2 czerwaca warto wybrać się na Econvers 2023, które odbędzie sie w Google Campus Warsaw. To jedna z największych młodzieżowych konferencji startupowych w Europie, skierowana do osób w wieku 17-21 lat. Celem Econverse jest rozwój przedsiębiorczości wśród młodych, a także stworzenie przestrzeni do nawiązania relacji z rówieśnikami, mentorami oraz gwiazdami ze świata biznesu, sportu i muzyki.

***

Na "Strefę studenta" - we wtorek (23.05), o godz. 14.00 - zaprasza Weronika Puszkar.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka studenci edukacja
Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Apka wymiany wiedzy i czasu. Aby się nauczyć, ale nie płacić za to

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 10:46
Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego tworzą opartą o ideę banku czasu apkę We Zone, która ma pomóc im nadrobić wiedzę z trudnych przedmiotów, bez konieczności wydania dużych pieniędzy na korepetycje. 
rozwiń zwiń