Jak działają organizacje studenckie i czy warto do nich należeć?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 20:50
Stowarzyszenie Studentów BEST jest międzynarodową organizacją studencką skupiającą 88 uczelni technicznych w 31 krajach Europy. Sprawdzamy, jak działa.
Doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich procentuje w przyszłości
Doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich procentuje w przyszłościFoto: shutterstock/Antonio Guillem

Jest wiele organizacji i kół zainteresowań, w których studenci mogą prezentować swoje umiejętności i wykazać się przeróżnymi talentami. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Ta międzynarodowa organizacja studencka skupia 88 uczelni technicznych w 31 krajach Europy. W Polsce istnieje 6 grup lokalnych - jedna z nich działa na Politechnice Warszawskiej i jest bardzo aktywna.

- Polski oddział działa już ponad 30 lat. Jest to kawał czasu jak na organizację studencką, wiąże się z tym już renoma. Po rozpoczęciu studiów zauważyłem, że czegoś mi brakuje i dołączyłem - mówi Damian Kopka. - W ciągu długoletniej działalności mieliśmy okazję realizować wiele projektów o różnorodnej tematyce takich jak największe Inżynierskie Targi Pracy, hackathon BEST Hacking League, czy cykl kursów międzynarodowych BEST Courses.

Najbliższym wydarzeniem będzie BEST Gamers Tournament dla e-graczy, który będzie miał miejsce 10-11 grudnia w Warszawie. Turniej odbędzie się pod patronatem Czwórki.

- To okazja dla e-graczy, żeby zmierzyć się z innymi w duchu rywalizacji. Zawsze staramy się, żeby nasze projekty łączyły zabawę z nauką. Tak też będzie teraz – opowiada gość Czwórki. - Sam turniej poprzedziła konferencja z czołowymi graczami e-sportowymi, komentatorami i znanymi osobistościami. Uczestnicy wydarzenia mogli się dowiedzieć m.in., jak można wiązać swoją karierę z e-sportem. Zawodnicy także mieli już okazję do zmierzenia się ze sobą, bo żeby wziąć udział w turnieju, trzeba było przejść eliminacje.

Rywalizacja będzie odbywała się w sześciu grach, zespołowo i indywidualnie.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

Źr. Facebook/BEST Gamers Tournament

BEST Polska działa w sześciu miastach: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Gliwicach. - Część organizowanych przez nas wydarzeń jest wspólna, jednak każdy z oddziałów również ma swoje specjalizacje. Dzięki temu możemy się wymienić doświadczeniami, wzajemnie się zainspirować i uczyć się od siebie - mówi Wiktoria Kaszelny z zarządu BEST Polska.

Dołączyć do organizacji można dzięki trzyetapowej rekrutacji, a zdobyte doświadczenia mogą w przyszłości zaprocentować. - Można to wpisać do CV, to zwiększa szanse na zdobycie lepszej pracy - tłumaczy rozmówczyni Weroniki Puszkar. - W BEST uczymy się wszystkiego od zera, mamy szkolenia z różnych dziedzin. Podczas współpracy przy prowadzeniu projektów można zdobyć wiedzę i doświadczenie m.in. z zakresu marketingu, logistyki, promocji PR, HR czy prowadzenia mediów społecznościowych. Podział obowiązków zależy od projektu.

Posłuchaj
18:03 Czwórka/Strefa studenta - BEST organizacja studencka 29.11.2022.mp3 W audycji mówimy o studenckiej organizacji BEST i organizowanych przez nią wydarzeniach (Strefa studenta/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Wiktoria Kaszelny, Damian Kopka (BEST Polska)

Data emisji: 29.11.2022

Godz. emisji: 14.15

aw/kor

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praktyki studenckie. Co robią studenci szkół wojskowych?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 18:50
Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. Dla studentów to także okres praktyk. Przyszli absolwenci szkół wojskowych odbywają je w miejscach niedostępnych dla cywili. 
rozwiń zwiń