Szukasz studiów? Postaw na cyberbezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 09:11
Dziś wszyscy jesteśmy online, z tego względu przyjrzymy się nowemu kierunkowi studiów, jakim jest cyberbezpieczeństwo. Można go studiować na wielu uczelniach w Polsce, w Czwórce wybierzemy się na Politechnikę Wrocławską.
Cyberbezpieczeństwo to nowy kierunek studiów, który w ostatnich latach zyskuje na popularności.
Cyberbezpieczeństwo to nowy kierunek studiów, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Foto: Shutterstock/Titima Ongkantong

Od kilku lat temat cyberbezpieczeństwa jest bardzo istotny. Im więcej spraw załatwiamy w sieci, im więcej korzystamy z internetu, tym bardziej jesteśmy narażeni na ataki hakerskie czy złośliwe oprogramowanie. Coraz więcej firm i instytucji publicznych decyduje się na zatrudnienie specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Takie kadry kształcone są już na wielu uczelniach w Polsce i na świecie. Absolwenci cyberbezpieczeństwa to informatycy o dobrze określonej specjalizacji. Projektowanie inteligentnych systemów zabezpieczających, bezpieczeństwo sieciowe, sztuczna inteligencja czy legalne systemy monitorowania aktywności użytkowników to tematy, które nie są im obce. 

W "Strefie studenta" wybierzemy się na Politechnikę Wrocławską, gdzie spotkamy się z  członkowie koła White Huts, którzy szerzą wiedzę na temat złośliwego oprogramowania, wyjaśniają czym jest Ransomware, atak Man-in-the-Middle. Ofiarą cyberprzestępców może być każdy, choć na największe ryzyko narażeni są ci, którzy prowadzą dobrze funkcjonującą działalność, bądź posiadają niemałą sumę na koncie bankowym. Czwórkowi goście opowiedzą jak się przed tym chronić i czy studia na kierunku cyberbezpieczeństwo są szansą na dobrą przyszłość. 

W audycji przypomnimy też o przedłużonym terminie zapisów do Studenckiego Nobla i Make it START - wydarzeniu dla studentów zainteresowanych biznesem.

***

Na audycję Strefa Studenta zapraszamy we wtorek (12.03) po godz. 14.05. Program poprowadzi Weronika Puszkar.

pj

Czytaj także

Jak poznać internetowego trolla i nie wpaść w pułapkę dezinformacji?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 12:51
Od początku inwazji Rosji na Ukrainę słowo "troll" stało się bardzo popularne. W sieci widzimy teraz, jak konta, jeszcze przed chwilą antyszczepionkowe, przemieniają się w prorosyjskie, proputinowskie, antyukraińskie. Jak poznać trolla i nie wpaść w pułapkę dezinformacji? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ukraińska walka w cyberprzestrzeni. Mychajło Fedorow stworzył armię IT

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 12:00
Wojna na Ukrainie to nie tylko walka na froncie. Toczy się ona również w cyberprzestrzeni. Na czele internetowej armii stanął wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow. Jego działania są innowacyjne i skuteczne. 
rozwiń zwiń