Nowe Technologie

Handel fałszywym oprogramowaniem na portalu ogłoszeniowym

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 04:14
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali 23-letniego handlarza nielegalnym oprogramowaniem. Mężczyzna sprzedawał je za pośrednictwem Internetu po okazyjnych cenach. Na blisko setce zabezpieczonych przez Policjantów płyt znajdowało się nielegalne oprogramowanie o szacowanej wartości ok. 200 tys. złotych.
Handel fałszywym oprogramowaniem na portalu ogłoszeniowym
Foto: Glow Images/East News

Nielegalnymi działaniami handlarza pokrzywdzonych zostało około 400 osób. Funkcjonariusze Policji zainteresowali się mężczyzną, który na różnych portalach internetowych sprzedawał „po okazyjnej cenie” oprogramowanie komputerowe. Niektóre z nich, warte na legalnym rynku ponad tysiąc złotych, sprawca oferował za niespełna 100 zł.

  • W trakcie przeszukania w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwa komputery oraz blisko 100 płyt
  • z nielegalnym oprogramowaniem. 23-latek był bardzo zaskoczony ich wizytą. Funkcjonariusze ustalili, że zajmował się on nielegalnym procederem od lutego br. Z jego relacji wynikało, że robił to ponieważ był bezrobotny i potrzebował pieniędzy. Wśród zabezpieczonych przedmiotów były także notatki sprawcy o transakcjach oraz kilka paczek, które zostały przygotowane do wysyłki.

Teraz sprawca musi się liczyć z odpowiedzialnością karną. Za popełnienie tego rodzaju czynów zabronionych, Kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.autor: Informacja prasowa Policji

Czytaj także

Odpowie za handel nielegalnym oprogramowaniem na Allegro

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 09:49
Policjanci z Komendy Policji na Woli w Warszawie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzewanego o to, że na portalu Allegro oferował i sprzedawał nielegalne oprogramowanie na szkodę znanego producenta oprogramowania. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 500 płyt. Według wstępnych szacunków wartość zabezpieczonego oprogramowania przekracza 200 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atak hakerski na Allegro. Policjanci zatrzymali 32-latka

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 17:50
Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Legnicy. Policjanci zabezpieczyli dwa komputery, nośniki pamięci i telefony komórkowe znalezione w jego mieszkaniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

150 tys. pirackich plików u mieszkanki Namysłowa

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 21:22
Nielegalne filmy, piosenki i e-booki znaleźli policjanci u 56-letniej mieszkanki Namysłowa - podała opolska policja. Wstępnie wartość strat na szkodę twórców i producentów oszacowano na ponad 4 mln zł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niesmaczny żart? Hakerzy zaatakowali policję!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 13:44
W niedzielę hakerzy zaatakowali stronę internetową zachodniopomorskiej policji. Funkcjonariusze zapewniają, że tajne informacje są bezpieczne.
rozwiń zwiń