X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Microsoft: Partners in Learning Global Forum

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 12:14
Dziś rozpoczyna się największa, coroczna światowa konferencja poświęcona innowacyjnej edukacji – Partners in Learning Global Forum. 500 najbardziej innowacyjnych pedagogów z ponad 80 krajów spotyka się w Pradze, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zaprezentować swoje pomysły na rozwój edukacji.
Polska reprezentacja na konferencji Partners in Learning Global Forum
Polska reprezentacja na konferencji "Partners in Learning Global Forum"

 

W Pradze można spotkać nauczycieli zarówno z Alaski, Kenii, jak z Japonii. Atmosfera jest niezwykła – regionalne stroje przykuwają uwagę i wszysycy wzajemnie się fotografują. To prawdziwie globalna impreza. Znajomi – uczestnicy konferencji z poprzednich lat witają się i opowiadają o swoich nowych projektach. W takiej atmosferze, pełnej życzliwości, ludzie wymieniają sie kontaktami i doświadczeniami, rozmawiają o swojej codzienności w szkole, wyzwaniach do pokonania i projektach, które niejednokrotnie rewolucjonizują funkcjonowanie szkoły i nauczanie dzieci i młodzieży. Projektach prostych i tych bardzo skomplikowanych. Wszystkich jednakowo innowacyjnych.

Tegoroczne Forum skupia ponad 500 najbardziej innowacyjnych nauczycieli, kadrę kierowniczą szkół, liderów edukacji i przedstawicieli administracji rządowych z 80 krajów. Są to osoby, które mają największy wpływ na przygotowanie młodych ludzi do zawodów przyszłości, zmieniając całkowicie sposoby nauczania na takie, które wykorzystując technologię przygotowują uczniów do konkurowania na rynku pracy.

Nauczyciele uczestniczący w Forum są globalnymi finalistami, którzy uzyskali to wyróżnienie w efekcie kolejnych etapów konkursu, w którym na początku startowało ponad 250.000 uczestników. Będą oni rywalizować o jedną z 18 nagród Edukatora Globalnego Forum. Nauczyciele podczas trwających 2 dni sesji zaprezentują swoje unikalne rozwiązania edukacyjne oparte na nowoczesnych technologiach.

Polska
Ekipa reprezentująca polskie szkoły wyróżnia się szczególnie –czerwone kapelusze z godłem i napisem Polska wzbudzają sympatię wśród uczestników. Silna polska drużyna wybija się nie tylko charakterystycznym strojem, ale przede wszystkim faktem, że Polska to jeden z nielicznych krajów reprezentowanych aż przez trzy szkoły, które znalazły sie w elitarnym gronie 99 najardziej innowacyjnych na świecie:


•    Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu
•    Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
•    Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie 


Polskę reprezentować będzie Pan Krzysztof Nowak ze Szkoły podstawowej nr 1 w Choszcznie z projektem interdyscyplinarnym „Podróż dookoła świata”, w którym dzieci po uprzednim dobraniu się w zespoły udają się na wirtualne zwiedzanie świata, rozwiązując zadania z 12 przedmiotów na platformie e-learningowej. Im lepiej wykonane zadanie tym więcej kilometrów przebytych na e-globusie. Przez 15 tygodni drużyny rywalizują o jak najlepsze miejsce w rankingu, aby potem najlepsi mogli zmierzyć się o pierwsze miejsce i nagrodę główną, którą jest podróż dzieci wraz z nauczycielem do Tropical Island pod Berlinem.

„Projekt Pana Krzysztofa ma duże szanse na bycie zauważonym. Jest innowacyjny, ciekawy, zrozumiały, interdyscyplinarny, łatwy do wykorzystania przez innych, a przede wszystkim uczy dzieci poprzez zabawę i grę nowych rzeczy. Angażuje zarówno uczniów, którzy z chęcia przystępują do wyznaczonych im zadań, jak i nauczycieli stawiając przed nimi nowe, ciekawe wyzwania i ucząc nowych metod współpracy z uczniami oraz między sobą” – podkreśla Małgorzata Snarska, Szef Programu Partners in Learning w Microsoft.
10 lat programu Program Partners in Learning
•    Microsoft zainwestował w program Partners in Learning 500 milionów dolarów.
•    Program obejmuje 114 krajów z całego świata.
•    Dotarł do 202 milionów uczniów.
•    Przeszkolono 11 milionów nauczycieli.
•    Obejmuje 20 tysięcy szkół.

To nie tylko dobry czas na podsumowanie, ale także na podjęcie przez Microsoft kolejnych zobowiązań na rzecz światowej edukacji. Podczas otwarcia konferencji Laura Ipsen – Wice Prezes Światowego Sektora Publicznego w Microsoft ogłosiła, że firma będzie kontynuować program przez kolejny okres 5 lat i zainwestuje 250 milionów dolarów w jego rozwój. Laura podkreśliła ogromne znaczenie promowania nowoczesnej edukacji zwłaszcza w bardzo ciężkich czasach światowego kryzysu. To początek nowych inwestycji, ale także kolejnej podroży z nowymi technologiami takimi jak Windows 8, Windows Phone 8 czy Kinect w obszar światowej edukacji.

  • Microsoft ogłosił również plan działań i szczegóły finansowania Programu Partners in Learning do 2018 roku.autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Innowacyjna Politechnika Wrocławska

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 00:00
Jedna z najlepszych i największych uczelni technicznych w Polsce, Politechnika Wrocławska, wdrożyła pakiet oprogramowania i usług Microsoft dla edukacji, który już po chwili od uruchomienia zwiększa produktywność biznesową i przyczynia się do ograniczenia kosztów organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad miliard złotych na innowacyjne projekty

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 23:00
- Polska nauka zdecydowanie poprawiła swoją sytuację dzięki sprawnemu korzystaniu z funduszy UE, szczególnie w zakresie rozwoju infrastruktury informatycznej – uważa wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, która była gościem dni otwartych Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
rozwiń zwiń