X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Garmin Swim: test subiektywny

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 11:47
Popularność nawigacji samochodowych spowodowała szybki rozwój rynku urządzeń GPS powiązanych ze sportem. Od produktów turystycznych, takich jak Garmin Oregon 550t i eXplorist Magellan 710 po zegarki dla biegaczy jak Nike SportWatch. Ale nie każda aktywność może być wspierana przez technologię GPS, która nie działa wewnątrz budynków.
Garmin Swim
Garmin Swim

 

Jednym z takich sportów jest pływanie, które można uprawiać głównie na krytym basenie - o ile nie jesteś szczęściarzem żyjącym na co dzień w kraju cieplejszym niż Polska. Pływanie wymaga zastosowanie innych technologii, które śledzą nasze wysiłki. Do wyliczeń wykorzystywane jest połączenie danych z akcelometru z informacjami na temat liczby wymachów i długości basenu.

Garmin Swim to zegarek sportowy przeznaczony do pływania w basenie, który śledzi dystans, tempo, liczbę wykonanych ruchów i  spalone kalorie. Garmin Swim jest bodaj jedynym obok Swimawate Poolmate zegarkiem skonstruowanym dla pływaków. W przeciwieństwie jednak do Poolmate’a, który wyglądem przypomina konstrukcje z minionego wieku Garmin prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Po zakończenie treningu śmiało można udać się na „salony”.

Siła prostoty

Garmin Swim jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – wystarczy podać długość basenu, na którym pływamy i rozpocząć trening. Jest wodoodporny do głębokości 50 metrów, co powinno być wystarczające w przypadku większości basenów publicznych.

Urządzenie wygląda jak typowy zegarek cyfrowy, przy czym projekt dobrze łączy w sobie prostotę z elegancją i jest mniej masywny niż inne zegarki sportowe Garmina. Intuicyjny interfejs składa się z 6 przycisków, co daje prosty i szybki dostęp do potrzebnych funkcji w zależności od kontekstu.

Informacje prezentowane na wyświetlaczu pozwalają szybko ocenić bieżące wyniki, jak również postępy w ciągu tygodnia. Po bezprzewodowym podłączeniu do komputera za pomocą adaptera bluetooth - USB ANT  pozwala zaś, na bardziej dokładną analizę postępów. Garmin Swim umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF - czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów ramion na tym dystansie. Ułatwia to analizę i planowanie zwiększenia efektywności pływania - również w podziale na styl.

Społecznościowa platforma Garmin Connect (http://connect.garmin.com), na której gromadzone są wyniki umożliwia przeglądanie treningów, podsumowań, ustalanie nowych celów i dzielenie się danymi z trenerem czy znajomymi.

Garmin Swim może być również wykorzystywany na co dzień jako zwykły zegarek, motywując jednocześnie do osiągania kolejnych celów pływackich. Poniżej informacji o godzinie Garmin Swim wyświetla tygodniowy przepłynięty dystans. Zegarek umożliwia zaprogramowanie dwóch stref czasowych i ustawienie budzika. Ciekawą funkcją jest wygaszacz ekranu, który pozwala oszczędzać baterię. Do wybudzenia wystarczy jeden ruch ręki.

Nasz werdykt

Garmin Swim kosztuje około 700 zł co w porównaniu do innych zegarków sportowych jest dość atrakcyjną ceną zważywszy na to, że skutecznie eliminuje potrzebę zliczania basenów i dystansu, a na dodatek daje możliwość analizy wyników w dłuższym okresie.

Nie jest perfekcyjny, gdyż do uzyskania dokładnych wyników niezbędne jest zachowanie jednolitego rytmu bez przestojów w połowie basenu. Niemniej jednak jest to znakomite narzędzie do analizy pływania i śledzenia postępów.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Drogi motocyklowy GPS

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 00:00
Garmin zumo 350LM oferuje intuicyjny i prosty interfejs użytkownika oraz bezproblemowe sterowanie za pomocą dłoni w rękawicy. W komplecie z najnowszą nawigacją Garmin otrzymamy również uchwyt do montażu na kierownicy motoru oraz w samochodzie. Nawigacja jest droga gdyż kosztuje 700 dolarów bez jednego centa. Amerykańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holux GPSport 245: asystent rowerzysty

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 00:00
Sezon rowerowy to nie tylko rekreacyjne przejażdżki w trakcie kolejnych długich weekendów, ale często również dojazdy do pracy. Warto rozejrzeć się za dobrym asystentem podróży. W końcu nie tylko samochody mają swoje GPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Garmin Smartphone Link

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 00:00
Garmin wprowadza Smartphone Link - aplikację umożliwiającą wymianę danych pomiędzy wybranymi modelami nawigacji nüvi z łącznością Bluetooth a smartfonami z systemem operacyjnym Android.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Garmin i Bavaria - łatwiejsze manewry w porcie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 00:00
Garmin oraz Bavaria połączyły siły w celu stworzenia rewolucyjnego systemu wspomagającego cumowanie i dokowanie, w który wyposażone są najnowsze jednostki z serii Bavaria Vision 46. System Dock Control gwarantuje bezstresowe manewry w porcie i łatwe cumowanie łodzi do nabrzeża. A potem w rejs!
rozwiń zwiń