Polskie Radio
Section05
długi weekend

PROGNOZA POGODY Majówka ze słońcem? Synoptyk IMGW: mamy dobre i złe wiadomości

- Mam dwie wiadomości: dobrą i złą. Od 1 maja ma być ciepło, nawet do 20 stopni. Ale w majówkę pojawią się przelotne opady deszczu, a w sobotę i niedzielę - zwłaszcza na południu kraju - opady ciągłe - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Ilona Bazyluk, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA majówka społeczeństwo długi weekend wypoczynek pogoda prognoza pogody IMGW

Długi weekend na polskich drogach. Gajadhur: apelujemy o rozwagę

Przed nami długi weekend związany z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. To czas, kiedy odwiedzamy groby najbliższych. Często wiąże się to z długimi podróżami samochodem. - Inspektorzy Transportu Drogowego będą dbali o bezpieczeństwo na polskich drogach. (...) Apelujemy o rozwagę - mówi Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego. 
Zobacz więcej na temat:  Alvin Gajadhur Patryk Michalski bezpieczeństwo na drodze długi weekend

Wszystkich Świętych i długi weekend. "Będzie więcej punktowych fotoradarów"

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zaapelował do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa na drogach podczas zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych i długiego weekendu. Na drogach i w okolicach cmentarzy można spodziewać się większej liczby patroli. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur zapowiedział też większe wykorzystanie korzystanie fotoradarów punktowych, odcinkowych pomiarów prędkości oraz rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Wszystkich Świętych Radio kierowców długi weekend policja policja polska

prognoza pogody Tylko w części kraju słonecznie, reszta z chmurami. Zobacz prognozę pogody na długi weekend

Europa południowa i częściowo północna pozostają pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych - informuje IMGW. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Atlantyk. Polska jest w zasięgu wyżu z głównym centrum nad Finlandią, tylko na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Bałkanów. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu.
Zobacz więcej na temat:  IMGW prognoza pogody chmury deszcz burze długi weekend POLSKA społeczeństwo