Polskie Radio
Section05
długi weekend

Długi weekend na drogach. Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność

- Największy ruch na drogach związany z majówkowymi wyjazdami Polaków odnotowano w czwartek i piątek, w godzinach popołudniowych. W sobotę ruch jest umiarkowany, ale z uwagi na zmieniające się warunki pogodowe, apelujemy o wzmożoną ostrożność - przekazał PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja długi weekend kierowcy

Majówka za granicą. MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w Chorwacji

MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przez Polaków udających się na majówkę do Chorwacji. Polska ambasada w Zagrzebiu informuje, że ten kraj jest w kulminacyjnej fazie trzeciej fali pandemii, która kilka tygodni temu przetoczyła się m.in. przez Polskę, Czechy i Słowację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo turystyka Chorwacja MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych wakacje urlop długi weekend Maj pandemia koronawirus

Czerwcowy długi weekend: hotele i pensjonaty wracają do gry. Jest taniej niż przed rokiem

Eksperci oceniają, że mimo ograniczeń związanych z koronawirusem, tegoroczny, przypadający od 11 do 14 czerwca długi weekend nie będzie stracony dla hoteli i pensjonatów. Według danych HRE Inwestments rośnie zainteresowanie ich ofertą. W tej chwili wolna jest w ich obiektach tylko jedna czwarta miejsc. Za nocleg zapłacimy mniej niż przed rokiem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka koronawirus podróże hotel długi weekend POLSKA