Nowe Technologie

Debata w Polskim Radiu 24. Czy rząd dojdzie do porozumienia z nauczycielami?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 15:40
– Postulaty nauczycieli są w wielu kwestiach zasadne. Maja prawo czuć się rozgoryczeni – ocenił Przemysław Harczuk z "Super Expressu". W "Debacie publicystycznej" dyskusja na bieżące tematy z życia społeczno-politycznego. Gośćmi byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Sławomir Jastrzębowski, publicysta i specjalista od wizerunku.
Audio
  • 30.03.19 „Debata publicystyczna” Polskiego Radia 24
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Na 8 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział początek strajku generalnego nauczycieli jeśli rząd nie spełni postulatu związkowców, który dotyczy wzrostu wynagrodzenia o 1000 zł brutto. Pojawiła się również groźna zakłócenia organizacji egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnego oraz maturalnego. Pomimo negocjacji do tej pory nie osiągnięto porozumienia. Kolejną turę rozmów zaplanowano na 1 kwietnia. Czy uda wypracować się kompromis? Czy rząd jest w stanie spełnić oczekiwania nauczycieli?

Ponadto zaproszeni goście dyskutowali na temat przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywy cyfrowej nazywanej ACTA2. Dokument nakłada m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane. Przeciwnicy tych regulacji wskazują, że przepisy mogą ograniczać wolność słowa w internecie. 

Nie zabrakło również dyskusji w sprawie wprowadzonej w Warszawie deklaracji LGBT+ oraz sytuacji osób homoseksualnych w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

"Debatę publicystyczną" prowadził Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 30.03.2019

Godzina emisji: 14.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Karolina Zioło-Pużuk: niektórzy nauczyciele wydają rocznie średnio jedną pensję na rzeczy potrzebne do pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 12:16
– Człowiek powinien otrzymywać godną płacę za swoją pracę. Nie będzie rozwoju i gonienia Europy, jeśli nasza edukacja podstawowa i średnia nie będzie odpowiednio finansowana. – powiedziała dr Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa na temat sytuacji polskich nauczycieli, którzy domagają się wzrostu wynagrodzeń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamil Bortniczuk: nie chcemy, by za strajk nauczycieli zapłacili najmłodsi Polacy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 18:46
– Nauczyciele z innych jednostek będą mogli przeprowadzać egzaminy. Centralna Komisja Egzaminacyjna jest gotowa. Rząd ma plan nawet na najgorszy scenariusz – powiedział Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia. Czy istnieje szansa, by uniknąć strajku generalnego nauczycieli?
rozwiń zwiń