X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Związek Nauczycielstwa Polskiego

Ekspert: brakuje pomysłów na kształcenie nauczycieli

- Nauczyciele to grupa zawodowa licząca ponad 600 tysięcy osób. Trzeba pamiętać, że ich strajki są brzemienne w skutkach. Sądzę, że mają oni poczucie odpowiedzialności za podjęcie takich kroków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 profesor Roman Dolata z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego zarobki wynagrodzenia Ministerstwo Edukacji Narodowej

Debata PR24. Czy będą podwyżki dla nauczycieli?

Jak wygląda sytuacja płacowa w polskiej oświacie? Czy będą strajki nauczycieli? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć eksperci: Magdalena Kaszulanis (Związek Nauczycielstwa Polskiego), dr Rafał Bodarski (Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie), Olga Zielińska (Solidarność) i prof. Krzysztof Konarzewski (Wszechnica Świętokrzyska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nauczyciel szkoła społeczeństwo Związek Nauczycielstwa Polskiego Solidarność Anna Grabowska

Szef KPRM o proteście nauczycieli: mam nadzieję na kompromis

- Mam nadzieję, że będzie kompromis - mówi szef KPRM Michał Dworczyk pytany o protest nauczycieli. Mam nadzieję, że żadne działania nie obrócą się przeciwko uczniom i rodzicom - dodał minister pytany o obawy, że w związku z tym mogą się nie odbyć egzaminy gimnazjalne czy maturalne. Przedstawiciele MEN, ZZ oraz rodziców spotkają się w czwartek u Rzecznika Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  protest związki zawodowe edukacja nauczyciel Ministerstwo Edukacji Narodowej Rzecznik Praw Dziecka Związek Nauczycielstwa Polskiego POLSKA

Wyższe płace w oświacie? Wynagrodzenie zasadnicze kluczowe

– Zawsze mamy pole do negocjacji. Nie jest tak, że stawiamy żądanie i nie pójdziemy na pewne ustępstwa – powiedział Sławomir Wittkowicz, przewodniczący związku Solidarność-Oświata w Forum Związków Zawodowych. W audycji "Kapitał i Praca" rozmowa o sytuacji polskich nauczycieli, wynagrodzeniach i ścieżkach kariery zawodowej, a także o postulatach wzrostu ich płac.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja nauczyciel wynagradzanie wynagrodzenia Związek Nauczycielstwa Polskiego protest

Młodzi politycy o zapowiedzi strajku nauczycieli

Po spotkaniu z Minister edukacji Anną Zalewską przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli ogłosili zapowiedź strajków w związku z brakiem satysfakcjonującego programu podwyżek płac. W studiu Polskiego Radia 24 spór komentowali Karol Jankowski (Forum Młodych PiS), Adrian Sawicki (Klub Młodych Kukiz’15), Michał jakubek (Młodzi Demokraci PO), Adam Kądziela (Teraz Ryszarda Petru), Sebastian Maciejko (Młoda Prawica Porozumienie Jarosława Gowina).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja Związek Nauczycielstwa Polskiego Anna Zalewska nauczyciel strajki Ministerstwo Edukacji Narodowej

Rozmowy z MEN bez rezultatów. ZNP zapowiada strajk

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna procedurę zmierzającą do sporu zbiorowego i zapowiada strajk w oświacie. Dzisiejsze spotkanie minister edukacji Anny Zalewskiej z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności" nie przyniosło porozumienia. Szefowa MEN jest zaskoczona wypowiedziami Sławomira Broniarza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nauczyciel Ministerstwo Edukacji Narodowej Związek Nauczycielstwa Polskiego strajki

ZNP kontra MEN. „Cały czas dorzuca się coś do postulatów"

– Słyszymy, że strajk dotyczy braku młodych nauczycieli, a za chwilę otrzymujemy informację o żądaniu podwyżki 1 tys. zł – powiedział Jakub Pacan. Publicysta "Tygodnika Solidarność" odniósł się w ten sposób do postawy związków zawodowych nauczycieli, których przedstawiciele spotkali się w czwartek z minister edukacji narodowej Anną Zalewską.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska edukacja nauczyciel szkoła Związek Nauczycielstwa Polskiego

Rozmowy MEN ze związkowcami bez porozumienia

Rozmowy minister edukacji narodowej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Minister Anna Zalewska spotkała się z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja Anna Zalewska nauczyciel szkoła

Wiceprezes ZNP: nauczyciele mówią "dość"

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych grożą strajkiem generalnym oraz zamknięciem szkół i przedszkoli. Według danych opublikowanych przez ZNP dyplomowany nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie 3 317 złotych brutto, czyli 2 377 złotych na rękę. - Wszystko jest w rękach rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej

Piotr Borys: PO wyciągnęła wnioski z historii

Rozwiązania przyjęte w 2015 roku, które uszczelniły system podatkowy spowodowały, że do budżetu państwa wpłynęło około 120 mld euro. Program 500 plus to 24 mld zł. Co się stało z pozostałą kwotą? - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Borys (PO) wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Związek Nauczycielstwa Polskiego wybory samorządowe 2018