X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Związek Nauczycielstwa Polskiego

E. Zielińska: nastroje obracają się przeciwko nauczycielom

– Ze strony protestujących powinny pojawić się inne postulaty dotyczące oświaty, ale niestety o nich nie słyszymy. Wszystko rozbija się o pieniądze – powiedziała Elżbieta Zielińska z Kukiz’15. – Społeczeństwo widzi, że chodzi jedynie o 1000 zł i nie ma ze strony protestujących propozycji, by doprowadzić do podwyżek w inny sposób. Wielu Polaków to razi i oburza – dodała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz szkoła wynagrodzenia edukacja

Premier: "okrągły stół" ws. oświaty w piątek po świętach

- Zapraszamy z wicepremier Beatą Szydło na "okrągły stół" ws. oświaty w piątek, 26 kwietnia, na godz. 12 na Stadion PGE Narodowy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "okrągły stół" będzie "możliwością dogadania się" oraz "kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier nauczyciel Beata Szydło Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego

Dr Agnieszka Dudzińska o strajku nauczycieli: potrzebna jest otwartość obu stron

- Pomysł rozmów zawsze jest dobry, ale żeby były skuteczne i mogły rozładować napięcie potrzebna jest otwartość obu stron. Po wypowiedziach Sławomira Broniarza widać jednak sztywne stanowisko ZNP, które zastrzega, że w przypadku braku nowych propozycji strajk będzie kontynuowany. Taka postawa z punktu prowadzenia rozmów jest nieracjonalna – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Dudzińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej

"Debata poranka": publicyści o strajku nauczycieli

- Nastroje społeczne wokół strajku nauczycieli ewoluują, na początku społeczeństwo było w dużej części za podwyżkami, teraz zdaje się, że ciało pedagogiczne wzięło uczniów jako zakładników protestu. Nauczyciele mówią wprost: chodzi nam o to, aby uczniowie nie zdali egzaminów - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, publicysta. O proteście nauczycieli dyskutowali także: Piotr Cywiński ("Sieci") oraz Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sławomir Broniarz strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego

Michał Dworczyk: strajk trzeba przynajmniej zawiesić

- Doceniamy wszystkie inicjatywy, natomiast rządowa formuła okrągłego stołu będzie o wiele szersza niż rozmowa na forum Rady Dialogu Społecznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej formy rozmów z nauczycielami. 
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel strajki edukacja Michał Dworczyk Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz strajk nauczycieli POLSKA

"Debata poranka". Koniec strajku nauczycieli coraz bliżej?

- Święta wielkanocne będą końcem strajku nauczycieli. Kwestie finansowe również przyczynią się do tego, że protest zakończy się w najbliższych dniach - ocenił Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Czy rzeczywiście tak się stanie? Swoimi przewidywaniami podzielili się również Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" oraz Dariusz Grzędziński z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli edukacja nauczyciel szkoła Związek Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz

Dorota Gardias: to rząd jest pracodawcą nauczycieli

- Rząd jest pracodawcą nauczycieli w Polsce, bo to jest "budżetowka". I to rząd powinien sobie zdawać sprawę z tego, że takie konsekwencje będą. To nie jest wina nauczycieli. Oni protestują, bo mają do tego prawo - powiedziała na antenie PR24 Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej Beata Szydło Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja szkoła strajk nauczycieli