X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Nowe Sytuacje. Co planują muzycy Republiki?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 17:58
- Jako artyści powinniśmy robić rzeczy nowe i szukać dalej. Nowe Sytuacje to wybitnie nieoczekiwany skład - o współpracy i planach byłych muzyków Republiki mówi Leszek Biolik.
Audio
  • Leszek Biolik o współpracy z Januszem Radkiem i planach składu Nowe Sytuacje (Muzyczna Jedynka)
Leszek Biolik
Leszek BiolikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W 2013 roku byli muzycy zespołu Republika po 30 latach od ukazania się albumu "Nowe sytuacje" spotkali się, by podczas koncertu wykonać go w całości. Reakcja publiczności i zainteresowanie organizatorów koncertów przerosły ich oczekiwania i sprawiły, że do dziś spotykają się na scenie. - Obiecaliśmy grać "Nowe sytuacje" tylko przez rok i słowa dotrzymaliśmy. Ale na koncertach zobaczyliśmy mnóstwo młodych ludzi i pomyśleliśmy, że zagramy płytę, którą mają szansę pamiętać - mówi Leszek Biolik.

W tym roku więc, występując pod nazwą Nowe Sytuacje, repertuar oparli o materiał z płyty "Masakra", która ukazała się jako ostatnia za życia Grzegorza Ciechowskiego. - Z drugiej strony zmienił się skład. W zeszłym roku mieliśmy Budynia, Piotrka Roguckiego i Tymona, teraz w prowadziliśmy do zespołu Natalię Pikułę, która jest absolutnie genialna - dodaje basista. Republikański zestaw uzupełnia Jacek Bończyk. Czy Nowe Sytuacje stworzą premierowy materiał?

O przyszłości i grudniowych koncertach Nowych Sytuacji Leszek Biolik opowiedział w "Muzycznej Jedynce". Mówił także o innej pracy, która połączyła go z Grzegorzem Ciechowskim oraz znaczeniu pewnej nagrody, dzięki której został człowiekiem ze złotym uchem. Dla słuchaczy Jedynki ma też pewną niespodziankę.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Leszek Biolik (gitarzysta basowy, producent muzyczny)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 13.14

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Republika i "Nowe Sytuacje" 30 lat później: gramy dla zupełnie nowej publiczności

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 22:30
- Zmieniło się pokolenie, starzy fani Republiki mają dorosłe dzieci, a blisko 80 proc. publiczności grudniowych koncertów pamięci Grzegorza Ciechowskiego nigdy nie widziało zespołu na scenie - opowiada w radiowej Jedynce basista zespołu Leszek Biolik. Muzycy Republiki ruszają w trasę po 30 latach od wydania debiutanckiej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwestii pomidora Grzegorz Ciechowski nie rozwiązał do końca

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 19:16
Lider Republiki bardzo dbał o język i denerwowało go, że Polacy tak często mylą biernik z dopełniaczem. Poprawność językowa potrafiła zepchnąć na dalszy plan nawet silne emocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia Republiki. "Wielka książka o wielkim zespole"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 17:47
Dwa lata pracy zaowocowały książką, która prezentuje wiele nieznanych szczegółów z działalności Republiki, życia lidera Grzegorza Ciechowskiego i jej członków.
rozwiń zwiń