Polskie Radio

Nowe Sytuacje. Co planują muzycy Republiki?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 17:58
- Jako artyści powinniśmy robić rzeczy nowe i szukać dalej. Nowe Sytuacje to wybitnie nieoczekiwany skład - o współpracy i planach byłych muzyków Republiki mówi Leszek Biolik.
Audio
  • Leszek Biolik o współpracy z Januszem Radkiem i planach składu Nowe Sytuacje (Muzyczna Jedynka)
Leszek Biolik
Leszek BiolikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W 2013 roku byli muzycy zespołu Republika po 30 latach od ukazania się albumu "Nowe sytuacje" spotkali się, by podczas koncertu wykonać go w całości. Reakcja publiczności i zainteresowanie organizatorów koncertów przerosły ich oczekiwania i sprawiły, że do dziś spotykają się na scenie. - Obiecaliśmy grać "Nowe sytuacje" tylko przez rok i słowa dotrzymaliśmy. Ale na koncertach zobaczyliśmy mnóstwo młodych ludzi i pomyśleliśmy, że zagramy płytę, którą mają szansę pamiętać - mówi Leszek Biolik.

W tym roku więc, występując pod nazwą Nowe Sytuacje, repertuar oparli o materiał z płyty "Masakra", która ukazała się jako ostatnia za życia Grzegorza Ciechowskiego. - Z drugiej strony zmienił się skład. W zeszłym roku mieliśmy Budynia, Piotrka Roguckiego i Tymona, teraz w prowadziliśmy do zespołu Natalię Pikułę, która jest absolutnie genialna - dodaje basista. Republikański zestaw uzupełnia Jacek Bończyk. Czy Nowe Sytuacje stworzą premierowy materiał?

O przyszłości i grudniowych koncertach Nowych Sytuacji Leszek Biolik opowiedział w "Muzycznej Jedynce". Mówił także o innej pracy, która połączyła go z Grzegorzem Ciechowskim oraz znaczeniu pewnej nagrody, dzięki której został człowiekiem ze złotym uchem. Dla słuchaczy Jedynki ma też pewną niespodziankę.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Leszek Biolik (gitarzysta basowy, producent muzyczny)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 13.14

asz/ag

Czytaj także

Republika i "Nowe Sytuacje" 30 lat później: gramy dla zupełnie nowej publiczności

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 22:30
- Zmieniło się pokolenie, starzy fani Republiki mają dorosłe dzieci, a blisko 80 proc. publiczności grudniowych koncertów pamięci Grzegorza Ciechowskiego nigdy nie widziało zespołu na scenie - opowiada w radiowej Jedynce basista zespołu Leszek Biolik. Muzycy Republiki ruszają w trasę po 30 latach od wydania debiutanckiej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwestii pomidora Grzegorz Ciechowski nie rozwiązał do końca

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 19:16
Lider Republiki bardzo dbał o język i denerwowało go, że Polacy tak często mylą biernik z dopełniaczem. Poprawność językowa potrafiła zepchnąć na dalszy plan nawet silne emocje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografia Republiki. "Wielka książka o wielkim zespole"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 17:47
Dwa lata pracy zaowocowały książką, która prezentuje wiele nieznanych szczegółów z działalności Republiki, życia lidera Grzegorza Ciechowskiego i jej członków.
rozwiń zwiń