Polskie Radio
Section05
Jacek Bończyk

Rusza 44. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu - festiwalowa gala na początek

- Z jednej strony mamy dużo propozycji nowoczesnych, eksperymentalnych brzmień, a z drugiej wykonawców klasycznej piosenki. Bierzemy pod uwagę również to, jak w tym wszystkim zachowuje się słowo. Gala odbędzie się na początku, a nie na końcu festiwalu, to nasza wielka rewolucja - mówiła w Dwójce Agnieszka Szelega-Kolerska, rzeczniczka prasowa 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Przegląd Piosenki Aktorskiej Jakub Kukla piosenka Dwójka aktorstwo aktor aktorzy śpiew KULTURA Agnieszka Szelega-Kolerska Jacek Bończyk

"Licencja na lirykę". Jacek Bończyk od 30 lat na scenie

- Chodziło o to, żeby zaśpiewać kilkanaście tekstów bardzo dobrych autorów, po których czasem sięgałem, ale to takie kompendium przy okazji tego, że jeden z moich kolegów w garderobie na wpół złośliwie, na wpół żartobliwie powiedział: "Boni, tobie to już się należy jubileusz" - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jacek Bończyk, wykonawca i reżyser recitalu "Licencja na lirykę" w Teatrze Ateneum w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke muzyka rozrywkowa Jacek Bończyk

Jacek Bończyk: Wojciech Młynarski znany jest kilku pokoleniom Polaków

- Zgłębiając twórczość Wojtka, niezmiennie podkreślam, że i tak mi nie wystarczy czasu, bo napisał ponad 3 tys. piosenek. Do tego dochodzą felietony, libretta, więc to ogromny materiał do przeanalizowania. Jestem spokojny, że jego twórczość wciąż będzie z nami, ale jeżeli tylko mam możliwość sięgnięcia do niej, to robię to - mówił w Dwójce Jacek Bończyk, autor scenariusza i reżyser muzycznego spektaklu "Misja: Młynarski".
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Młynarski Paweł Siwek Jacek Bończyk spektakl KULTURA Dwójka