X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Historia Powstania Warszawskiego na stronie www.powstanie.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 14:20
Portal PolskieRadio.pl przyłącza się do obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu. A w nim: reportaże, dokumenty, wywiady dotyczące walczącej stolicy w '44. Przewodnik po wydarzeniach sprzed 70. lat. A także, między innymi, podstrona poświęcona Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.
Powstańcza barykada
Powstańcza barykadaFoto: PAP/Archiwum/ Reprodukcja

Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Portal Polskiego Radia rozbudował serwis powstanie.polskieradio.pl o podstronę poświęconą Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Życie i twórczość poety, który zginął w Powstaniu, zostały szeroko omówione w rozdziałach: "Krzysztof Kamil Baczyński”, "Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila”, "Z głową na karabinie. Wojenna biografia", "Serce jak obłok. Twórczość poetycka" i "Pokolenie. Wokół Kolumbów".

Opowieść Tytusa Karlikowskiego, kolegi Baczyńskiego, rozmowa z Feliksą Dropczyńską, matką ukochanej żony poety - Barbary, wspomnienia przyjaciela Bogdana Depczyńskiego - te cenne nagrania z archiwów Polskiego Radia zostały wzbogacone o wywiad wideo z  Wiesławem Budzyńskim -  znawcą biografii i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

/

Serwis powstanie.polskieradio.pl to zarazem encyklopedia wiedzy i multimedialny przewodnik po wydarzeniach sprzed 70 lat. W działach: "O powstaniu", "Kalendarz powstania", "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" znajdują się teksty, nagrania i filmy dokumentujące lub komentujące 63. dni walk w Warszawie. Ważnym elementem serwisu jest cykl audycji "Dni Walczącej Stolicy – kronika Powstania Warszawskiego", przedstawiony na antenie Polskiego Radia w 1981 roku. Jego autor, Władysław Bartoszewski opowiada, jak doszło do nagrania tej niezwykłej kroniki powstańczej i jak program trafił do Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Drugą nowością w serwisie jest dział "Polskie Radio w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego" zawierający najświeższe audycje z 2014 r. (reportaże, dokumenty, wywiady) dedykowane wielkiemu zrywowi zbrojnemu mieszkańców stolicy.

Portal Polskiego Radia włączy się również w akcję "70 sekund ciszy". 1 sierpnia punktualnie o godz. 17.00 na stronie głównej polskieradio.pl pojawi się specjalna animacja - zegar odliczający 70 sekund symbolizujących 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

(pkur)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szturm na budynek YMCA. Pomógł wybuch bomby

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 09:14
2 września 1944 roku, gdy upadło już wiele dzielnic żołnierze batalionu "Miłosz” zdobyli budynek YMCA (z ang. Young Men's Christian Association - Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej) - powiedział dr Szymon Niedziela z Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Powstanie Warszawskie będą spierały się nasze wnuki i prawnuki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 09:13
- Ukrytą stawką dyskusji o Powstaniu Warszawskim jest spór o polską tożsamość narodową - przekonuje w "Sygnałach dnia” historyk dr Dariusz Gawin historyk, szef Instytutu Stefana Starzyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaci Warszawy - to oni odpowiadają za rzeź powstańczej stolicy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:40
"Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią" - taki rozkaz wydał 1 sierpnia 1944 roku, Reichsfuehrer SS Heinrich Himmler. Oni wykonali zadanie bez mrugnięcia okiem...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa o Powstaniu Warszawskim w Berlinie. "Totalitaryzm bezsilny wobec marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 15:09
Niezwykła wystawa w niezwykłym miejscu. Na kilka dni przed 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Berlinie w muzeum "Topografii Terroru" prezydenci Polski i Niemiec - Bronisław Komorowski i Joachim Gauck otworzyli wystawę poświęconą bitwie o Warszawę.
rozwiń zwiń