Polskie Radio

Powieść kryminalna Krzysztofa M. Kaźmierczaka na rzecz Kliniki "Budzik"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 17:56
Nowa powieść kryminalna "Krótka instrukcja obsługi psa" wraz z kultowym smartfonem Nokia na aukcji charytatywnej na rzecz Kliniki "Budzik".
Fragment okładki książki Krótka instrukcja obsługi psa
Fragment okładki książki "Krótka instrukcja obsługi psa"Foto: mat. prasowy

Jeszcze przed oficjalną premierą można zdobyć nową powieść kryminalną "Krótka instrukcja obsługi psa" Krzysztofa M. Kaźmierczaka i to w ekskluzywnym zestawie wraz z kultowym smartfonem Nokia, na którym napisano pierwsze kilka rozdziałów książki. Jak to zrobić? Wystarczy wziać udział w aukcji charytatywnej 

To niezwykła okazja dla miłośników kryminału. Autor powieści zdecydował się przekazać na aukcję na rzecz Kliniki "Budzik" swój – do dzisiaj sprawny i w doskonałym stanie - smartfon Nokia Communicator 9210, który posłużył mu przed laty do napisania koncepcji powieści oraz pierwszych kilku jej rozdziałów.

Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość jako pierwszy poznać część książki "Krótka instrukcja obsługi psa". Na smartfon zostały wgrane finalne wersje pisanych na nim rozdziałów oraz prawdziwy rarytas - pierwszy rozdział powieści w swojej pierwotnej wersji z 2006 roku. Prócz tego wygrywający aukcję otrzyma po premierze papierowy egzemplarz książki ze specjalną dedykacją od autora.

Całe dochody z aukcji trafią do Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” prowadzącej Klinikę "Budzik", która zajmuje się osobami w śpiączce i ich wybudzaniem.

Przedmioty na aukcję przekazali autor powieści, Krzysztof M. Kaźmierczak i Wydawnictwo Zysk i S-ka, którego nakładem ukaże się "Krótka instrukcja obsługi psa".

Weź udział w aukcji >>>

Aukcja potrwa do 17 kwietnia 2016 roku.

A o czym jest powieść?

Zaskakująca intryga, filmowe tempo i zwroty akcji. "Krótka instrukcja obsługi psa" zaczyna się tam, gdzie kończą się "Psy" Władysława Pasikowskiego, "Gry uliczne" Krzysztofa Krauzego i "Służby specjalne" Patryka Vegi.

Zagadkowym zabójstwem młodego dziennikarza nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz – były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw – niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?

Pozytywne recenzje

Błyskotliwy debiut powieściowy dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka oparty na motywach prawdziwych wydarzeń. Książka dedykowana Jarosławowi Ziętarze (1968-1992).

"Ponura historia okrutnego zabójstwa z polityką w tle. Wciąga i uzależnia od pierwszych stron. Przerażająca realizmem, bo mogła wydarzyć się naprawdę. Niezwykły debiut. Polecam".  Vincent V. Severski - autor serii powieści "Nielegalni"

"Krzysztof M. Kaźmierczak napisał trzymającą w napięciu wielowątkową powieść sensacyjną. Pełną zaskakujących zwrotów i z efektownym finałem. Czyta się świetnie". Piotr Pytlakowski - dziennikarz, pisarz i scenarzysta

Czytaj także

"Wszyscy martwi razem" - wygraj książkę w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:30
Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikołaj Gogol i mroki jego duszy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 17:20
Prawie 170 lat po rosyjskim pierwodruku w Polsce ukazał się zbiór listów Mikołaja Gogola pt. "Wybrane fragmenty korespondencji z przyjaciółmi".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wirus" Dariusza Bugalskiego. Poetycka przypowieść o miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 14:30
- To jest coś między baśnią a mitem. Zastanawiałem się, co by było, gdyby wylągł się wirus miłości i gdyby rozniosła się taka epidemia. Jak by wtedy było na świecie? Szedłem tym tropem... - mówi o pisaniu swojej debiutanckiej powieści Dariusz Bugalski.
rozwiń zwiń