Polskie Radio

"Programu nie ma i nie będzie". Internauci komentują konferencję PO ws. polityki międzynardowej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 13:40
Odbudowa relacji Polski wewnątrz UE oraz przywrócenie partnerskich relacji z USA i skutecznej, sprawczej polityki wschodniej - to trzy filary nowej doktryny politycznej "Bezpieczna Polska", którą zaprezentowali w sobotę w Warszawie liderzy PO.
Radosław Sikorski, Borys Budka
Radosław Sikorski, Borys BudkaFoto: Twitter/sikorskiradek

W sobotniej konferencji uczestniczyli też b. szef MSZ, obecnie europoseł Radosław Sikorski oraz b. wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak, który w drugiej części eventu poprowadził debatę ekspercką z udziałem: dr. hab. Doroty Heidrich z Uniwersytetu Warszawskiego, b. wiceminister spraw zagranicznych Beaty Stelmach oraz b. szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosława Kujawy. Podczas konferencji wyemitowane zostały też przesłania od prezesa Fundacji Borysa Niemcowa, Władimira Kara-Murzy oraz burmistrza Budapesztu Gergely'ego Karácsony'ego.

To, co rzuciło się w oczy internautów najbardziej, to znikome zainteresowanie konferencją Platformy Obywatelskiej. Jak zauważyła Aleksandera Wasilewska, była działaczka PO, wystąpienie Borysa Budka oglądało zaledwie 500 osób.

kolaz holownia budka pap 1200 .jpg
Czy partia Hołowni zastąpi PO. Jest nowy sondaż

"Bezpieczeństwo narodowe nie jest mocną stroną PO"

Internauci wypominają Platformie Obywatelskiej, że kwestie bezpieczeństwa narodowego nie są najmocniejszą stroną kompetencji jej polityków.

"Partia za rządów której doszło do katastrofy lotniczej na terenie wrogiego państwa, w której w niewyjaśnionych okolicznościach zginął prezydent, szef Sztabu Generalnego, generałowie, ministrowie, parlamentarzyści... chce mówić o bezpiecznej Polsce..." - zauważa Dominik Kuciński.

To Wy nawoływaliście, aby wychodzić na ulice i protestować w największej dobie zakażeń. Nie ma w Europie teraz bezpieczniejszego kraju, niż Polska i to dzięki PiS - dodaje z kolei opolski samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości Adam Fabian.

"PO nie ma i nie będzie miała programu" - dodał inny internauta.

Filary "Bezpiecznej Polski" zaprezentowali wspólnie Budka i Sikorski. Obaj też w ostrych słowach krytykowali politykę Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: Twitter / PAP

ks

Czytaj także

Polska 2050 nie różni się od PO? "Sztuczka marketingowa, żeby dorwać się do władzy"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 17:05
Od kilku tygodni w sondażach preferencji politycznych Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska toczą zacięty bój o pozycję wicelidera za Prawem i Sprawiedliwością. Smaczku rywalizacji dodają transfery parlamentarzystów KO do Polski 2050. Czy jednak poza personaliami obie formacje czymkolwiek się od siebie różnią? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Schetyna obserwuje zza węgła i szykuje bunt". Joanna Miziołek o sytuacji w PO

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 14:40
- Borys Budka nie sprawdził się jako lider PO. Był nadzieją na odnowienie partii. Jako młody polityk z energią miał zrobić porządki po Grzegorzu Schetynie. Okazuje się jednak, że Schetyna zza węgła wszystko obserwuje i szykuje przeciwko niemu bunt -  mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Miziołek ("Wprost"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewięć mieszkań Kropiwnickiego. Sprawie przyjrzy się CBA

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 17:40
CBA dokona analizy wniosku posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego o zbadanie oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
rozwiń zwiń