Polskie Radio
Section05
Borys Budka

PO przedstawiło plan naprawy służby zdrowia. "Oni już kiedyś niemal zniszczyli system", "skrajna hipokryzja"

Platforma Obywatelska zaprezentowała "pakiet zdrowotny" dla Polaków. Borys Budka podkreślił, że jest to program, który "stanie się elementem zdrowego społeczeństwa". Konferencja wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych. Wielu internautów zwróciło uwagę na sprzeczność z wcześniejszymi zapowiedziami i niekonsekwencje działań.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 służba zdrowia zdrowie POLSKA Borys Budka Platforma Obywatelska opozycja

Budka chce likwidować kierunki studiów. Kowalski: sygnalizuje, że Polacy nie powinni być ludźmi świadomymi

- On, jako przedstawiciel stronnictwa pruskiego, realizuje politykę, którą Polsce próbowano narzucić na początku lat 40. Polak miał umieć tylko się podpisać i policzyć do stu. Pan Budka jasno sygnalizuje, że Polacy nie powinni być ludźmi świadomymi - powiedział Marian Kowalski. Odniósł się tym samym do wywiadu Borysa Budki, w którym przewodniczący PO stwierdził, że należy zlikwidować takie kierunki nauczania jak historia i teologia.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka historia Polski teologia nauki humanistyczne Platforma Obywatelska POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Ten konflikt jest problemem dla całej naszej formacji". Politycy PO o wywiadzie Budki

Politycy PO nieoficjalnie krytycznie oceniają słowa lidera partii Borysa Budki z wywiadu dla "Gazety Wyborczej" odnoszące się do ruchu Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. - Konflikt na pewno jest, i to poważny. To problem dla całej naszej formacji - przyznają posłowie PO. Marcin Kierwiński zapewnia jednak: obaj politycy współpracują bardzo blisko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski

"Nauczka, że nie powinno się stawiać na celebrytów". Budka odpowiada Zimochowi

- Tomasz Zimoch już dawno był poza KO, powinien mieć odrobinę honoru i nie krytykować tych, którzy dali mu mandat poselski. To nauczka, że nie powinno się stawiać na celebrytów - stwierdził lider PO Borys Budka. - Nie jestem żadnym celebrytą, jestem posłem obywatelskim, tak rozumiałem tę ideę - powiedział z kolei Tomasz Zimoch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Tomasz Zimoch Borys Budka Platforma Obywatelska

Wcześniejsze wybory, współpraca z Hołownią i likwidacja TVP Info. Budka o planach PO

- Czas dla Jarosława Gowina się kończy; zdecyduje się na odejście albo będzie współodpowiedzialny za to wszystko, co się będzie działo - tak o ewentualnej współpracy z liderem Porozumienia mówił podczas transmisji na żywo na Facebooku w niedzielę lider PO Borys Budka. Przewodniczący PO mówił również o współpracy z Polska 2050 i o likwidacji TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Borys Budka Jarosław Gowin Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

Polityka PO. Prof. Andrzej Gil: społeczeństwo myśli o pandemii, a nie o aborcji

- Temat aborcji będzie ciągle wykorzystywany przez opozycję, ale nie przyniesie to efektu. Społeczeństwo bardziej myśli o tym, żeby odpocząć po lockdownie i koronawirusie. Myślę, że to Polska 2050 Szymona Hołowni stanowi w tej chwili konkurencję dla Platformy Obywatelskiej - powiedział prof. Andrzej Gil, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska zjednoczona prawica opozycja Sejm POLSKA polityka Polskie Radio 24 koronawirus pandemia