Polskie Radio
Section05
Borys Budka

Opozycja mówi o "rejestrze ciąż". Ministerstwo Zdrowia wskazuje manipulacje

Politycy opozycji m.in. Donald Tusk i Borys Budka, ale także posłowie Lewicy, ogłosili, że rząd planuje utworzenie "rejestru ciąż". Ministerstwo Zdrowa wyjaśnia, o co chodzi i wskazuje na manipulacje opozycji. - To nie żaden rejestr, to informacja dostępna wyłącznie dla lekarza, pielęgniarki, personelu medycznego. Nie dla urzędników - wyjaśnił w rozmowie z TVP Info rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie Ministerstwo Zdrowia ciąża Donald Tusk Borys Budka Adam Niedzielski opozycja

Cena ropy a wyliczenia Budki. Internauci nie zostawili na pośle PO suchej nitki

W związku z rosnącymi cenami ropy na świecie, a tym samym wzrostem cena na stacjach benzynowych, wielu internautów zaczęło pytać o powody takich zmian. Jednym z tych, którzy postanowili wyjaśnić "tajemnicę" wzrostu cen, jest wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Swoim wpisem, zamiast rozwiać wątpliwości, rozśmieszył internautów oraz komentatorów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Borys Budka polityka Rosja

"Zdecydowanie lepsza droga". Borys Budka o spotkaniu w formacie Trójkąta Weimarskiego

– Droga prezydenta Andrzeja Dudy jest znacznie lepsza niż premiera Mateusza Morawieckiego, który po prostu kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Borys Budka (Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójkąt Weimarski Polityka zagraniczna Polski Niemcy Francja prezydent Rosja ŚWIAT Berlin Europa Polskie Radio 24 kancelaria prezydenta Andrzej Duda Borys Budka Emmanuel Macron Olaf Scholz

"Kukiz określił horyzont czasowy". Politolog ocenił szanse na powstanie komisji

- Inicjator powołania komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus, czyli Paweł Kukiz, określił pewien horyzont czasowy. W ciągu miesiąca będziemy mieli wiedzę, czy komisja powstanie, czy nie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby specjalne bezpieczeństwo pegasus komisja śledcza opozycja Paweł Kukiz Kukiz'15 Borys Budka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA

Kukiz zdradził kulisy spotkania z Budką. "Albo jest nienormalny, albo coś knuje"

"Powiem szczerze: albo Budka jest nienormalny, albo coś knuje i dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów" - napisał w swoich mediach społecznościowych lider Kukiz'15. Jest to odpowiedź na sugestię polityków PO, którzy w rozmowie z "Wprost" wspomnieli, że ich formacja miała udział w odwodzeniu Pawła Kukiza od pomysłu przyspieszonych wyborów, na które ten rzekomo nalegał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz Borys Budka PO polityka

Sienkiewicz pod wpływem alkoholu w Sejmie? Budka tłumaczy kolegę z ław poselskich

- Sienkiewicz podszedł do mnie prosić o rozmowę dotyczącą tego, co dzieje się przeciwko rodzinie Brejzów, te fake SMS-y, który wypływają i telefony podające się za Dorotę. Byliśmy porozmawiać - oświadczył Borys Budka dopytywany w Radiu ZET o dziwne zachowanie Bartłomieja Sienkiewicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Borys Budka Bartłomiej Sienkiewicz Sejm polityka alkohol

Budka: PiS głosuje z sojusznikami Putina. Prowadzący przypomniał mu z kim Rosja zbudowała NS2

Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej stwierdził na antenie Polsat News, że z PiS w PE głosują politycy "na usługach Putina". - Pani kanclerz Merkel nie przeszkadza Władimir Putin, robią biznes z nim. I co, jest wszystko ok? - kontrował prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka Borys Budka Nord Stream 2 Rosja Niemcy Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Donald Tusk o urodzinach Roberta Mazurka: reakcja wobec Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka była bardzo mocna i dotkliwa

- W moim odczuciu reakcja wobec Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka była bardzo mocna i dotkliwa. Nie wykluczam, że to powinno sprawę właściwie zamknąć - tak lider PO Donald Tusk odpowiedział na piątkowym briefingu na pytanie o dalsze konsekwencje udziału Budki i Siemoniaka w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Borys Budka Tomasz Siemoniak polityka Platforma Obywatelska POLSKA

"Efekt Tuska nie przekłada się na wzrost sondaży". Kobeszko o sytuacji w PO

- Widzimy, że efekt Donalda Tuska przestaje w jakiś sposób działać, widzimy, że teraz sondaże PO ani drgną w okolicach 24, 25 procent - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji". Sytuację w Platformie Obywatelskiej komentowali także Mariusz Gierej z mPolska24.pl i Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Eliza Olczyk Bogumił Łoziński polityka opozycja Platforma Obywatelska Donald Tusk Borys Budka

"Może Donaldowi Tuskowi szkoda, że nie został zaproszony". Marian Kowalski o imprezie urodzinowej Roberta Mazurka

- Donald Tusk prezentuje się jako sportowiec, prowadzący zdrowy styl życia, a na tej imprezie jakiś alkohol był pewnie spożywany, w związku z tym on musi wyciągnąć konsekwencje, a może Tuskowi po prostu szkoda, że nie został zaproszony - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marian Kowalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Borys Budka Tomasz Siemoniak Robert Mazurek Marian Kowalski Michał Rachoń

Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. Socjolog: były premier czyści przedpole

- Wydaje się, że lider PO wykorzystuje sytuację do porządków w partii, czyszczenia przedpola z zagrażających mu polityków, pokazywania im miejsca w szeregu, co jest dodatkowym aspektem rozgrywki politycznej. Najbardziej będzie to dotyczyło Sławomira Neumanna. Borys Budka i Tomasz Siemoniak będą od tej pory wiedzieli, że bez zgody szefa nie można brylować na salonach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sławomir Nitras Platforma Obywatelska polityka Robert Mazurek Donald Tusk Borys Budka

"Nie przyznają się do nich, a to powinno być naturalne". Sakiewicz o nieformalnych rozmowach polityków

- Politycy powinni się nieformalnie spotykać, powinni ze sobą rozmawiać. Na tym polega nasza cywilizacja. Problem polega na tym, że politycy się do tego nie przyznają, a powinno być to naturalne, że nawet jeśli się ostro zwalczają, to od czasu do czasu ze sobą rozmawiają - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie". Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze" i Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk Borys Budka Tomasz Siemoniak Robert Mazurek