Polskie Radio
Section05
Borys Budka

Pierwsze czytanie ustaw reformujących sądownictwo

- Nie ma w tym sposobie procedowania nic nadzwyczajnego. Dziś rozpoczyna się pierwsze czytanie, w przyszłym zapewne prace rozpocznie komisja sprawiedliwości - mówił o reformie sądownictwa na antenie radiowej Trójki Bartłomiej Wróblewski (PiS). - Nie spotkałem się w historii Polski po 1989 roku z takim trybem bez trybu - stwierdził Borys Budka (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Wróblewski Borys Budka reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy

KRS zaprasza na protest przeciwko reformie sądownictwa

KRS na swojej stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym namawia do uczestnictwa w proteście przeciw reformie sądownictwa. "Projekty tych ustaw spotkały się z krytyką Krajowej Rady Sądownictwa, stowarzyszeń sędziowskich, ale także środowisk prawniczych, ekspertów, pracowników naukowych i wielu organizacji obywatelskich" - pisze Krajowa Rada na swojej stronie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA krs reforma sądownictwa Sebastian Kaleta Borys Budka

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją"

Platforma Obywatelska namawia Hannę Gronkiewicz-Waltz do stawienia się przed komisją weryfikacyjną. - Opinia publiczna domaga się wyjaśnień. Pani prezydent powinna zmierzyć się z tym ogromem nieprawdziwych informacji jakie tam padają – powiedział w audycji 24 Pytania Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska Amber Gold reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa

"Polakom nie podoba się donoszenie na rząd do Brukseli"

Dwóch senatorów PO Andrzej Misiołek i Leszek Piechota odcięło się w poniedziałek od słów wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla „Die Zeit”, w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski. W ocenie senatorów, tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Borys Budka Platforma Obywatelska Unia Europejska Komisja Europejska Grzegorz Schetyna PiS rząd Beaty Szydło