Polskie Radio

24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK. Zagraj w interaktywną grę!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:43
Polskie Radio z okazji Pikniku Naukowego przygotowało dla swoich słuchaczy grę interaktywną z mnóstwem atrakcji oraz animacji. Użytkownik wciela się w rolę odkrywcy rozbudowanej wyspy, w której znajdują się strefy tematyczne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały promocyjne

W GRĘ ZAGRASZ TUTAJ>>>

Tegoroczne strefy tematyczne to: Strefa Przyszłości - wynalazki, odkrycia i nowe technologie, Strefa Zdrowia - medycyna w obliczu zmian klimatu, Strefa Kultowych Eksperymentów - odkryj pasję eksperymentowania , Strefa Rodzinna - nauka dla najmłodszych, Strefa "Zrób to sam" - klimatyczne majsterkowanie, Strefa Cywilizacji - relacje społeczne i rozwój cywilizacji oraz Strefa Gości Zagranicznych - nauka zza granicy, Strefa Organizatorów - od Gospodarzy Pikniku.

Gra rozpoczyna się od wyboru postaci oraz stopnia trudności. Odkrywanie świata gry opiera się na odwiedzaniu stref i wykazywaniu się wiedzą, odpowiadając na pytania związane tematycznie z poszczególnymi strefami. Za poprawne odpowiedzi przyznawane są punkty. Dodatkowo można je również gromadzić za mini gry.


Polskie Radio przygotowało na 24. Piknik Naukowy specjalną interaktywną grę, fot. PR Polskie Radio przygotowało na 24. Piknik Naukowy specjalną interaktywną grę, fot. PR

Celem taktycznym gry jest zebranie jak największej ilości punków oraz zdobycie odznak, ale przede wszystkim gra została stworzona z myślą o dobrej zabawie użytkownika i poszerzaniu jego wiedzy. 

***

Podczas Pikniku Naukowego można zapoznać się z faktami dotyczącymi klimatu i poznać zjawiska odpowiadające za jego zmiany; przekonać się, jak nauka i technika może pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplanie się klimatu. Eksperci będą opowiadać np. o wpływie klimatu na życie różnych gatunków zwierząt, o wynalazkach, które pomagają powstrzymać zmiany klimatu, ale także o tym, co jeść, aby dbać o Ziemię. STRONA WYDARZENIA - TUTAJ! 


czytaj więcej
piknik naukowy 2021_1200.jpg
"Klimat i my". Kolejne atrakcje Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK

Za nami niezwykle owocne dwa weekendowe spotkania z nauką! Niedzielne warsztaty, eksperymenty i wykłady (9 maja) to między innymi szukanie odpowiedzi na pytania: "co jeść, by dbać o Ziemię", "Ciepło czy zimno? Od czego zależy temperatura?" czy spotkanie "Miód i zapylacze. Sianie i uprawa miododajnych roślin": 

Sobotnie spotkania (8 maja) z nauką to z kolei prezentacje: "Co się kryje w ziemi? Właściwości gleby, budowa kompostownika i spotkanie z dżdżownicami", "Jadalne chwasty i popularne rośliny" czy pokaz jazdy na "rowerowych dziwolągach".

Z kolei od 10 maja na stronie pikniknaukowy.pl można znaleźć wirtualne namioty, w których czeka ponad 300 filmów przygotowanych przez ponad sto różnych instytucji, jak np. Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Warszawski, Narodowe Centrum Badań Jądrowych czy Centrum Badań Kosmicznych. 

*** 

Przez cały czas trwania pikniku, na antenach Polskiego Radia można usłyszeć materiały reporterskie, relacje z wydarzenia i audycje specjalne, a wszystko zgodnie z tegorocznym hasłem "Klimat i my".

mat.promocyjne/kh

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia o Pikniku Naukowym: mnóstwo pouczających i atrakcyjnych audycji

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 11:00
- Polskie Radio i NCK przygotowało masę atrakcji - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, zapraszając na tegoroczny Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 
rozwiń zwiń