Polskie Radio

Krzysztof Trebunia-Tutka gościem "Muzycznej Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 16:00
Krzysztof Trebunia-Tutka opowie w audycji o publikacji "Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej". Wydawnictwo obejmuje trzy części i poświęcone jest nauce gry muzyki góralskiej na instrumentach charakterystycznych dla składu tradycyjnej kapeli góralskiej (prym, sekund I, sekund II, basy).
Krzysztof Trebunia-Tutka
Krzysztof Trebunia-TutkaFoto: Wojciech Kusiński/PR

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w poniedziałek (17.05) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

ans/kk 

Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke

Czytaj także

"Czasami lubię mocniej zaśpiewać". Daria Zawiałow o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:19
- Moje albumy zawsze są eklektyczne, więc tym razem też nie będzie inaczej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Piosenkarka zapowiedziała, że jej najnowsza płyta "Wojny i noce" ukaże się już 11 czerwca. Usłyszymy na niej również Dawida Podsiadłę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosalie. i Chloe Martini sięgają po O.N.A. "Bardziej pozytywne wydanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 16:54
Rosalie. nagrała z Chloe Martini cover legendarnej piosenki zespołu O.N.A. - "Kiedy powiem sobie dość". - Od razu pomyślałyśmy, dlaczego nie nadać temu utworowi nowego, specjalnego znaczenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rosalie. Skąd wziął się pomysł na odświeżenie tej znanej piosenki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Figiel w repertuarze Kabaretu Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:30
Na albumie "Aneta Figiel i Starsi Panowie. Zupełnie inna historia", który jest "Płytą tygodnia" w Programie 1 Polskiego Radia, znalazły się piosenki z Kabaretu Starszych Panów. - Teksty Jeremiego Przybory są dla mnie absolutnie mistrzostwem. Już jakiś czas temu myślałam, żeby się z tym zmierzyć - powiedziała Aneta Figiel w "Muzycznej Jedynce". 
rozwiń zwiń