Polskie Radio

"To, że jesteśmy starsi, nie znaczy, że wiemy lepiej". Łubczonek o roli teściowej w społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 12:15
- Wszystkim mamom i teściowym doradzałabym, aby nie uważały, że zawsze mają rację - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Łubczonek, wokalistka duetu Teściowa Śpiewa.
Beata Łubczonek, teściowa, i Marcin Milanowicz, zięć - czyli projekt Teściowa Śpiewa
Beata Łubczonek, teściowa, i Marcin Milanowicz, zięć - czyli projekt Teściowa ŚpiewaFoto: Czwórka

Gościem audycji "Między nami kobietami" była Beata Łubczonek, frontmanka duetu Teściowa Śpiewa. Wokalistka opowiedziała o roli teściowej w społeczeństwie oraz o tym, jak jest ona postrzegana przez pryzmat różnych żartów.

- Są takie stereotypy, utarte ścieżki myślowe i jest dużo żartów, ale ja zawsze myślę, że żarty są wtedy, kiedy ludzie się lubią. Jak się lubią, to sobie troszeczkę dogryzają w taki sympatyczny sposób - wskazała.


Posłuchaj
24:28 PR24_mp3 2021_09_15-23-35-21.mp3 Beata Łubczonek: kto się lubi, ten się czubi (Polskie Radio 24)

- Ja cały czas trzymam się tej myśli, że to z sympatii zięciowie opowiadają różne żarty na temat teściowych - powiedziała i dodała, że "kto się lubi, ten się czubi". 

Źródło - serwis Youtube.com / kanał Teściowa Śpiewa

Zapytana o to, jaką jest teściową, odparła, że "trudno jej robić sobie tutaj reklamę". - Staram się być taką normalną, dobrą teściową, zawsze chcę zrozumieć młodych, rozmawiać, nie uważać, że zawsze mam rację. I to właśnie doradzałabym wszystkim mamom i teściowym - podkreśliła. 

Jak wskazała Łubczonek, w relacjach z młodymi dobrze robi "niezakładanie, że to, że jesteśmy starsi, znaczy, że wiemy lepiej". 

Źródło - serwis Youtube.com / kanał Teściowa Śpiewa

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadząca: Anna Popek

Gość: Beata Łubczonek, wokalistka duetu Teściowa Śpiewa

Data emisji: 15.09.2021

Godzina: 23.36

jb/rk 

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 kobieta

Czytaj także

Teściowa Śpiewa, czyli niezwykły duet z zięciem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 16:50
- Wiedziałem zawsze, że mama pisze teksty, że kiedyś próbowała śpiewać. Teściowa wiedziała, że ja gram. Kiedyś postanowiła wziąć udział w konkursie na szlagier dla Warszawy i poprosiła mnie o napisanie muzyki. Spodobało nam się to, mimo że nie zajęliśmy żadnego miejsca w konkursie. Piosenkę polubili też nasi znajomymi - wspomina Marcin Milanowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teściowa, zięć i gitara, czyli "Teściowa śpiewa"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 18:38
Trzy lata temu Beacie Łubczonek oraz Marcinowi Milanowiczowi udało się powrócić do młodzieńczych pasji - założyli formację "Teściowa śpiewa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teściowa śpiewa. Piosenki o Warszawie w rodzinnym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 12:03
Ile prawdy jest w powszechnym przekonaniu o konfliktach między teściowymi i ich zięciami? Beata Łubczonek i Marcin Milanowicz, czyli założyciele projektu "Teściowa śpiewa" opowiadali o swojej muzyce, ale i… rodzinnych relacjach.
rozwiń zwiń