Polskie Radio

Dzień Kubusia Puchatka w "Popołudniku"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 12:19
Dzień Kubusia Puchatka przypada 18 stycznia, w urodziny autora kultowej bajki, Alana Alexandra Milne'a. Sympatyczny miś i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu do dziś bawią dzieci na całym świecie. Przypomnieliśmy sobie wszystkich przyjaciół Kubusia i jego przygody.
Kubuś Puchatek z przyjaciółmi
Kubuś Puchatek z przyjaciółmiFoto: pixabay.com/csekeklari

Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby najsłynniejszego misia na świecie, Kubusia Puchatka, a Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka był doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania dziecku opowiadań o przygodach tego niesamowitego misia. 

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Posłuchaj
118:35 2022_01_18 15_00_36_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Dzień Kubusia Puchatka

 

Data emisji: 18.12.2020

Godzina: 15.00.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

* * * 

"Popołudnik" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana od poniedziałku do piątku od 15.00 do 17.00. w Polskim Radiu Dzieciom. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajkoterapia dla małych i dużych. Jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 17:01
Bajkoterapia to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje specjalne opowieści w celu osiągnięcia korzyści uspokajających, edukacyjnych i wychowawczych. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku do dziesiątego roku życia, ale nie zaszkodzi także dorosłym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kot w butach" - słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 11:11
Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla słuchaczy sylwestrowy prezent - emisję słuchowiska "Kot w butach" na motywach bajki Charles’a Perraulta w adaptacji i reżyserii Julii Rozbieckiej. Słuchowisko, wyprodukowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom, zabrzmi na antenie w piątek 31 grudnia o godz. 14.00.
rozwiń zwiń