Polskie Radio

Wojtek Cugowski "Nie czekaj na znak". Premiera albumu Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 11:55
Dwadzieścia lat czekał Wojtek Cugowski na wydanie płyty pod swoim imieniem, występując w tym czasie ze swoim bratem Piotrem w zespole BRACIA. Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała właśnie solowy album Artysty - "Nie czekaj na znak".
Nie czekaj na znak Wojtek Cugowski
"Nie czekaj na znak" Wojtek CugowskiFoto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Wojtek Cugowski "Nie czekaj na znak". Pierwszy solowy album

Dostajemy od Wojtka Cugowskiego dwanaście rockowych i popowych piosenek, które skomponował i zaśpiewał oraz zagrał we wszystkich najważniejsze gitary. Ten materiał jest efektem wyboru spośród ponad trzydziestu propozycji, nad którymi Artysta zaczął już w 2019 roku pracować z Marcinem Limkiem, współkompozytorem materiału, współproducentem płyty (razem z WOJTKIEM) oraz człowiekiem, który całość z dużą wrażliwością zarejestrował i zmiksował.


Współautorami muzyki są też grający z Wojtkiem w jego zespole basista Tomasz Gołąb oraz perkusista Bartek Pawlus. Podstawowy skład uzupełniają gitarzysta Bartek Jończyk i grający na instrumentach klawiszowych Mariusz Nejman. W nagraniach wzięło udział jeszcze kilkoro artystów, z których wypada wymienić śpiewającą w chórkach żonę Wojtka, Krysię.

Połowa spośród dwunastu tekstów niosących optymistyczne przesłanie wyszła spod pióra Wojtka Cugowskiego, pięć jest autorstwa znakomitej Karoliny Kozak, a jeden napisał Jurek „Szela” Stankiewicz.


Album "Nie czekaj na znak" to odbicie muzycznych fascynacji 

Muzycznie dostajemy dojrzały materiał, co z pewnością jest także efektem lat pracy w zespole BRACIA oraz współpracy ze składami: TEKSASY, KRUK i CUGOWSCY.

Wojtek Cugowski tak mówi o swojej płycie: Album „Nie czekaj na znak” to odzwierciedlenie moich fascynacji: rock, hard-rock, pop, dużo brzmień gitarowych z tym, co dziś jest niemal w zaniku: sola gitarowe. Niezależnie, czy utwór jest mocniejszy czy bardziej balladowy, każdy ma swój melodyjny temat wokalny i instrumentalny. Ta płyta to wyzwanie dla mnie jako wokalisty. Bycie śpiewającym gitarzystą to co innego, niż bycie wokalistą na pełen etat. W wielu utworach pojawiają się chórki, które są kluczową częścią poszczególnych kompozycji. Zależało mi, żeby śpiew był jednym z najważniejszych elementów na płycie.

Singiel promujący płytę

Singiel "Nie czekaj na znak", promujący nowy album Wojciecha Cugowskiego, ujrzał światło dzienne w listopadzie 2020 roku. Później nastąpiła przerwa. Kolejny etap prac przypadł na wiosnę ubiegłego roku, gdy artyści weszli do studia.


Źródło: YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia


- Zaczęliśmy od sekcji rytmicznych, później gitary, wokale. Poszło to wszystko dość sprawnie, ale dzisiaj już mamy rok 2022 - opowiadał Wojtek Cugowski, kiedy był gościem audycji "Muzyczna Jedynka".


Singiel "Znowu będziemy się śmiać"


25 marca, opublikowany został singiel pt. "Znowu będziemy się śmiać". Tekst napisała Karolina Kozak. I choć powstawał w ubiegłym roku, na bazie przeżyć związanych m.in. z pandemią, to jego wydźwięk zdaje się uniwersalny. - Ten tekst ma za zadanie podnosić na duchu, w każdej sytuacji. I mam nadzieję, że dokładnie tak będzie - mówił Wojciech Cugowski. 


Źródło: YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Czytaj także:


I jeszcze jedna kwestia. Lista podziękowań na albumie jest rzeczywiście długa. To rzadka sytuacja, że twórca pamięta o tak wielu osobach, które mu przez lata towarzyszyły na muzycznej drodze. 


ZOBACZ ZAPOWIEDŹ PŁYTY: 
 
Tracklista:

1.         DZIŚ RANO                                        4:08

2.         NIE CZEKAJ NA ZNAK                         3:40

3.         ZAMYKAM DRZWI, UCIEKAM STĄD       3:06

4.         ZNOWU BĘDZIEMY SIĘ ŚMIAĆ             3:48

5.         ZAPLĄTANI                                         4:05

6.         TO CO ZOSTAŁO                                  4:05

7.         NADDŹWIĘKOWY LOT                          3:33

8.         NAM SIĘ NIC NIE STANIE                     4:02

9.         SŁYSZĘ TWÓJ GŁOS                            4:23

10.       JESTEM I BĘDĘ TU                               3:40

11.       CZY TO PRZYPADEK?                            3:49

12.       SHANGRI-LA                                        8:26

 

mat.prasowe


Czytaj także

Wojtek Cugowski "Znowu będziemy się śmiać" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 11:50
"Nie martw się, to wszystko minie kiedyś. Trzeba żyć..." Tak zaczyna się najnowsza piosenka Wojtka Cugowskiego, sygnowana teraz jego własnym imieniem i nazwiskiem. Singiel zapowiada nową płytę, która ukaże się w kwietniu tego roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty Agencji Muzycznej Polskiego Radia nominowane do Fryderyków 2022

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 13:00
Dwa wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia z szansą na zdobycie Fryderyka 2022! Mowa o płytach "Eugeniusz Morawski - kompozytor wyklęty" oraz o płytach "Mikołaj Gomółka: Melodie na psałterz polski cz. 3 vol. 5 & 6". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W kwietniu solowy album Wojciecha Cugowskiego. "To było spore wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 15:20
Najpierw był singiel "Nie czekaj na znak", później współpraca z zespołem Kruk. Teraz Wojciech Cugowski skupia się na nowym albumie, który będzie pierwszym solowym przedsięwzięciem w jego bogatej karierze. Premiera już w kwietniu.
rozwiń zwiń