Polskie Radio

Z okazji Święta Niepodległości Polskie Radio organizuje Maraton Chopinowski

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 13:30
84 wykonawców w wieku od sześciu do dziewięćdziesięciu trzech lat weźmie udział w Maratonie Chopinowskim organizowanym przez Polskie Radio z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie, podczas którego na żywo zostanie zagrany cały repertuar Fryderyka Chopina, potrwa ponad dobę i będzie także okazją do świętowania piątych urodzin Polskiego Radia Chopin. 
Maraton Chopinowski 10 i 11 listopada 2022 roku w Polskim Radiu Chopin.
Maraton Chopinowski 10 i 11 listopada 2022 roku w Polskim Radiu Chopin. Foto: PRSA/materiały prasowe

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polskie Radio zorganizuje Maraton Chopinowski. W trakcie wydarzenia 84 wykonawców wykona wszystkie utwory Fryderyka Chopina w kolejności opusowej. Maratonu będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Chopin 10 i 11 listopada. Całe wydarzenie będzie dostępne także w streamingu wideo na portalu oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Miłośnicy muzyki Chopina będą mogli także bezpośrednio uczestniczyć w Maratonie, oglądając na żywo wszystkie 11 koncertów w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie chopinmaraton.pl

Wydarzenie jest organizowane także z okazji 5. rocznicy powstania tej stacji i wpisuje się obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez 28 godzin artyści wykonają 205 utworów Fryderyka Chopina.

Dyrektor Polskiego Radia Chopin Marcin Gmys powiedział, że maraton muzyczny będzie połączony z opowieścią o życiu i twórczości kompozytora.


Posłuchaj
00:24 Dyrektor Polskiego Radia Chopin Marcin Gmys.mp3 W trakcie wydarzenia 84 wykonawców wykona 205 utworów Fryderyka Chopina. Maratonu będzie można posłuchać na antenie Radia Chopin 10 i 11 listopada - mówi dyrektor Polskiego Radia Chopin Marcin Gmys (IAR)

Wymiar charytatywny 

- To ponad 28 godzin kontaktu z muzyką, zagramy wszystkie dzieła Fryderyka Chopina, będzie to też opowieść o życiu i twórczości pianisty - podkreślił.

Maraton Chopinowski ma również wymiar charytatywny. Wydarzenie będzie początkiem akcji zbierania funduszy na rzecz ukraińskich szkół, które wspierają inne ukraińskiej szkoły, zniszczone w wyniku rosyjskiej agresji. Początek Maratonu Chopinowskiego 10 listopada. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie chopinmaraton.pl

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia


WIĘCEJ W SERWISIE SPECJALNYM "MARATONU CHOPINOWSKIEGO"

Maraton Chopinowski w Polskim Radiu Chopin Maraton Chopinowski w Polskim Radiu Chopin

pg,IAR/rk,kor

Czytaj także

Polska Lista Krajowa Programu UNESCO "Pamięć świata". W Belwederze wręczono certyfikaty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:30
15 nowych obiektów znalazło się na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO "Pamięć świata". W czwartek w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów 4. edycji Listy. Wydarzenie objął honorowym patronatem prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Wykonawca najlepszych mazurków otrzymał nagrodę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 20:20
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyła nagrodę specjalną - za najlepsze wykonanie mazurków - na 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Jakubowi Kuszlikowi. Gala wręczenia nagród poprzedziła pierwszy koncert laureatów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Biało-Czerwona Podziemna 1939-1963". Nowe wydawnictwo Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 11:00
Polskie Radio na tegoroczną rocznicę odzyskania niepodległości przygotowało wyjątkowe propozycje antenowe i nowe publikacje. W związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada ukazał się między innymi album "Biało-Czerwona Podziemna 1939-1963". 
rozwiń zwiń