Polskie Radio

"To już lato" Kabaretu OT.TO

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 07:00
Taki KABARET OT.TO słuchacze uwielbiają. Tym razem zespół proponuje lekkie, wakacyjne piosenki, z którymi każdemu będzie łatwiej i radośniej – czy odpoczywa na urlopie, czy jest jeszcze przed, albo już po. Nowa płyta "To już lato" jest słoneczna i relaksująca.
Okładka płyty Kabaretu OT.TO To już lato. Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera:  2 czerwca 2023 r.
Okładka płyty Kabaretu OT.TO "To już lato". Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera: 2 czerwca 2023 r.Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Po sukcesie wydanej jesienią ubiegłego roku płyty świątecznej, 2 czerwca 2023 ukazuje się kolejny album Kabaretu OT.TO, zatytułowany "To już lato", wpisujący się tematyką i nastrojem w wakacyjną porę.

Otrzymujemy od Kabaretu OT.TO dziesięć zupełnie nowych piosenek, które zespół uzupełnił swoimi wakacyjnymi przebojami, znanymi dobrze utworami "To już lato" i "Wakacje", a jako bonus na płycie pojawia się kultowa "Zasmażka". Problemem twórców było wybranie tych dziesięciu spośród znacznie większej liczby propozycji przygotowanych muzycznie przez cały zespół i z tekstami, które wyszły spod piór Ryszarda Makowskiego i Wiesława Tupaczewskiego.

Na jakość nagrania wpłynęła – jak poprzednio – atmosfera studiów nagraniowych Polskiego Radia: legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiego i studia S-3, nie mówiąc o udziale stworzonej i sprawdzonej w ubiegłym roku grupy twórców współpracujących w czasie sesji nagraniowych z Kabaretem OT.TO.

Ponownie Chopin University Big Band poprowadził jego szef  Piotr Kostrzewa, a wszystkie aranżacje wyszły spod ręki Wojciecha Kostrzewy, syna Piotra i jednego z najzdolniejszych kompozytorów i aranżerów młodego pokolenia. Ten zespół – aranżer, dyrygent i band – znakomicie wywiązał się ze swojego zadania, co znacznie ułatwiło pracę w studiu muzykom Kabaretu OT.TO.

Realizacją i produkcją całości zajął się Rafał Paczkowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku i wybitny specjalista od nagrań orkiestrowych. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak

POSŁUCHAJ FRAGMENTÓW WSZYSTKICH UTWORÓW Z PŁYTY "TO JUŻ LATO": 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Agencji Muzycznej Polskiego Radia 

Melodyjne i sympatyczne piosenki które świetnie się wpisują nastrój letnich dni. Te wesołe, te liryczne i te o miłości. W przesłaniu utworu "Dobre dni z dobrych lat" doszukamy się zaś łatwo nawiązania do wieloletniej przyjaźni muzyków Kabaretu OT.TO:

Powróciły znowu dobre dni z dobrych lat

Do tej samej rzeki można wejść jeszcze raz

Znowu tak jak dawniej można się razem śmiać

Wehikuł czasu w podróż zabrał nas

Płyta "To już lato" została stworzona przez twórców dojrzałych, których jednak cały czas cieszy pisanie piosenek sprawiających słuchaczom przyjemność i frajdę. Szczególnie w naszych nieco "rozwichrzonych" czasach. W nowych, powstałych na tę płytę utworach słychać dobrego ducha Kabaretu OT.TO, który przez lata sprawia, że kabaret nieprzerwanie cieszy się popularnością u swoich słuchaczy. 

Lista utworów: 

1. To już lato 3:35
2. Witamina M 3:00
3. Dyskoteka pod księżycem 4:33
4. Lato jest gorące 2:52
5. Parawan 3:10
6. Lody 3:17
7. Oddajcie słońce 3:02
8. Gdybym tylko 3:23
9. Dobre dni z dobrych lat 3:45
10. Ta miłość 3:10
11. Jeśli możesz się śmiać 4:06
12. Wakacje 4:08
13. Zasmażka 3:29 

Łączny czas: 45:54

 


Dofinansowano ze środków ZAW STOART.

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Niespodzianki od kabaretu OT.TO: nowa płyta, nowy-stary skład!

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 14:40
Wspaniały prezent dla wielbicieli Kabaretu OT.TO: po długiej przerwie wydał nową płytę "Wesołych Świąt", która miała premierę 25 listopada. Ale to nie koniec niespodzianek – po 21 latach do kabaretu powrócił Ryszard Makowski!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Ryszard Makowski, Kabaret OT.TO i Staś Szymański

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 23:55
Stało się... Ryszard Makowski wrócił do Kabaretu OT.TO w 2022 roku. Nikt chyba nie przypuszczał, że po ponad dwudziestu latach ci trzej: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski znów staną wspólnie na scenie i razem będą pracować w studio nagraniowym. A jednak!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimowe piosenki nagrywane latem. Piotr Kostrzewa o płycie stworzonej z Kabaretem OT.TO

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 15:55
W nagraniach utworów na nową płytę Kabaretu OT.TO pt. "Wesołych świąt" wzięli udział muzycy z Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Efektem współpracy jest album złożony z autorskich, świątecznych kompozycji. - Mamy dla państwa coś całkowicie świątecznego, polskiego, mazowieckiego. Nie "christmasy" zza oceanu, tylko polskie piosenki - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kostrzewa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kabaret OT.TO z "Witaminą M"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 07:00
Już na początku czerwca ukaże się nowa płyta Kabaretu OT.TO, niosąca wakacyjny, słoneczno-plażowy repertuar. Zapowiada ją piosenka "Witamina M" z zaskakującym tekstem, która ma właśnie swoją premierę. 
rozwiń zwiń