X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Piłkarze wybiegną na boisko w strojach ludowych

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 10:19
Polskie szkolnictwo teatralne obchodzi dwusetlecie. Ciekawe uroczystości zapowiada w "Sygnałach Dnia" rektor Akademii Teatralnej w Warszawie Andrzej Strzelecki.
Audio
  • Andrzej Strzelecki, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie zapowiada świetny koncert

4 czerwca 1811 roku Wojciech Bogusławski założył w Warszawie Szkołę Dramatyczną - pierwszą zinstytucjonalizowaną szkołę aktorską w Polsce Rektor Akademii Teatralnej Andrzej Strzelecki powiedział w "Sygnałach Dnia", że z okazji jubileuszu odbędzie się o 13.30 koncert absolwentów Akademii. Weźmie w nim udział Ignacy Gogolewski, Jerzy Połomski, Marian Kociniak, Krystyna Janda oraz wielu innych aktorów i piosenkarzy.

Będzie też można zwiedzić siedzibę Akademii, obejrzeć film o uczelni, przygotowany przez studentów wydziału reżyserii i kibicować na meczu piłkarskim "Krakowiacy kontra Górale". Jego uczestnicy wystąpią w strojach ludowych. Po południu będzie można obejrzeć spektakle dyplomowe studentów: "Mapę" w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego", "Panny z Wilka" Mai Komorowskiej i "Braci Karamazow" w reżyserii Jarosława Gajewskiego.

Andrzej Strzelecki powiedział, że spodziewa się około 1200 kandydatów na rozpoczynających się niebawem egzaminach wstępnych. Oznacza to 50 osób na jedno miejsce na wydziale aktorskim. Strzelecki podkreślił, że ukończenie Akademii daje tylko możliwość "znalezienia się w kręgu marzeń". Wielu nawet dobrych studentów nie może się bowiem przebić na rynku aktorskim. Jednak, jak powiedział Andrzej Strzelecki, studia na Akademii są fantastycznym fragmentem życiorysu.

IAR/tk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Janda: nie wyobrażam sobie życia bez Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 20:41
Aktorka Krystyna Janda była gościem, pierwszego z cyklu, spotkania mieszkańców Warszawy z ambasadorami Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akademia zaprasza na wspólne świętowanie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 08:48
Prof. Andrzej Strzelecki (rektor Akademii Teatralnej): Dokładnie 200 lat temu – 4 czerwca 1811 roku - Wojciech Bogusławski założył Szkołę Dramatyczną.
rozwiń zwiń