06.00-09.00 - "Sygnały dnia" - zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Świątek
W audycji m.in. rozmowy polityczne - o godzinie 7.15 spotkanie z Anną Moskwą - minister środowiska, a o godzinie 8.15 - ze Stanisławem Szwedem - wiceministrem rodziny i polityki społecznej (o programach społecznych i o nowych propozycjach rządu).
19.30-20.00 "Eureka" – zaprasza Artur Wolski
1.Gdzie rodzi się strach?
Wnikliwe badania ludzkiego mózgu dały odpowiedź: gdzie rodzą się emocje, strach i nasze stany lękowe. Nauka wie też: czy źródło strachu u ludzi i zwierząt powstaje w tym samym miejscu w mózgu czy może jest różnica wynikająca z rozwoju ewolucyjnego. Poznana wiedza będzie ogromną pomocą w terapii dla psychiatrów. O badaniach opowiedzą: dr hab. Ewelina Knapska- biolog badający mózgowe podłoże emocji z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN i dr Paweł Holas- lekarz psychiatra
2.Naukowe teorie nt. migreny.
Dr Adam Górka opowie o dwóch obowiązujących obecnie teoriach dotyczących migreny. Wyjaśnimy farmakologiczny mechanizm działania tryptanów- grupy leków do leczenia tej choroby. Poznamy również od strony technicznej elektrostymulację, wykorzystywaną do łagodzenia napadów migrenowych.
20.00-22.00 - "Tu jest muzyka – Wieczór z operą i operetką" - zaprasza Robert Kamyk
Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, ale emocje jeszcze pozostały. Muzyka często towarzyszy wydarzeniom sportowym i pełni w nich niekiedy bardzo ważną rolę. Tak było w 1990 roku, gdy Koncert Trzech Tenorów, podczas mundialu we Włoszech, dorównał popularnością rozgrywkom sportowym. Oglądało go 800 milionów widzów i odmienił postrzeganie muzyki operowej.
Płyta ze słynnymi ariami, wykonywanymi przez trzech wybitnych tenorów stała się najlepiej sprzedającym się albumem z muzyką klasyczną wszech czasów. Odpowiednia muzyka potrafi wzbogacić wydarzenia sportowe o wyjątkowy i podniosły nastrój. W „Wieczorze z operą i operetką” tym razem utwory, które kojarzą się właśnie ze sportem.
LITERATURA W JEDYNCE:
11.35 - Denis Diderot "Kubuś Fatalista i jego pan", słuchowisko w reżyserii Jana Warenyci, tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego i w adaptacji Grażyny Gronczewskiej. Wystąpili: Andrzej Zaorski, Krzysztof Tyniec, Ignacy Gogolewski i inni. Nagranie pochodzi z 1999 roku.
21.45 / 20.45 - "Królowa Margot" - XIX-wieczna powieść "płaszcza i szpady" autorstwa Aleksandra Dumasa (ojca), przedstawiająca ostatni okres panowania we Francji dynastii Walezjuszów i początku władzy Burbonów. Czyta Andrzej Ferenc (Radiobook, nagranie z 2007 roku).
23.50 - Henryk Sienkiewicz "Krzyżacy" w interpretacji Jana Kreczmara.
07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - Paweł Siwek
Twierdzi, że to od nas zależy, czy chcemy kogoś zrozumieć i że zanim ocenimy człowieka, warto najpierw spróbować poznać jego historię. Gościem Poranka Dwójki będzie fotograf słuchający ludzi, pedagog, członek ZPAF - Dawid Stube. Artysta trzykrotnie został laureatem konkursu Fotografii Teatralnej (Instytut Teatralny) w 2020 i 2022 roku; kilkukrotnie był nagrodzony w konkursie prasowym Wielkopolska Press Photo.
Pośród wielu projektów, jakie zrealizował, na czas przedświąteczny wybraliśmy dwa tematy. Porozmawiamy o fotograficznym reportażu "Zespół kociego krzyku". Dawid przez cztery lata dokumentował wyjątkową relację matki oraz syna, dotkniętego rzadką chorobą genetyczną nazwaną "Zespołem kociego krzyku". To dokument bezgranicznej miłości i wzajemnego wsparcia w relacji matki i chorego syna. Dodajmy, że projekt ten otrzymał nagrodę Grand Press Photo.
Kolejną okazją do spotkania jest ostatnia wygrana w VIII Konkursie Fotografii Teatralnej. Artysta otrzymał w Instytucie Teatralnym aż trzy nagrody. Wśród nich jury jednomyślnie przyznało Dawidowi Stube I nagrodę w kategorii "teatralne zdjęcie sezonu" za fotografię "Mama" z Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, zauważając, że zwycięskie ujęcie jest "wyrywkową analizą współczesnego społeczeństwa polskiego, jak również opowieścią o miłości".
W audycji także o trójmiejskim interdyscyplinarnym festiwalu "Metropolia jest Okey" oraz o Bańskiej Szkole Ikony.
10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Magdalena Łoś
10.00-11.00 - "Znacie, to posłuchajcie"
Pastorale, wyk. Dorothee Mields - sopran, Ensemble 1700, Li Piffari e le Muse, Dorothee Oberlinger - flet prosty, kier. art.
11.10-12.00 - Claude Debussy La Mer, wyk. Les Siècles, dyr. François-Xavier Roth.
12.05-12.45 - In natali Domini, wyk. Ensemble Quattro Voce, Zespół Instrumentów Dawnych pod kier Jacka Urbaniaka.
12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności"/ s. Magdalena Abramow-Newerly
13.00-15.00 - "Muzyka w porze lunchu" - prowadzi Marcin Majchrowski
Mozartsaal (Schwetzingen, 22.05.2022) Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet smyczkowy d-moll KV 421, Franz Schubert Kwintet smyczkowy C-dur D. 956, wyk: Santiago Cañón-Valencia - wiolonczela, Casals Quartet.
15.50-16.00 - "Słowem gramy" - prowadzi Karol Furtak
Kabaret Starszych Panów Na całej połaci śnieg, Zimy żal (sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski); Mieczysław Karłowicz Na śniegu do sł. Marii Konopnickiej (op. 1 nr 3), wyk. Stefania Toczyska - sopran, Janusz Olejniczak - fortepian.
16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla
Gościem audycji Tadeusz Biedzki - pisarz, dziennikarz i podróżnik. Tematem rozmowy jego "Trylogia afrykańska", która jest podsumowaniem wielu podróży autora po Afryce. Trzy tomy (dwa pierwsze nagrodzone): "Pod baobabem", "Gorączka" i "W Afryce" to wnikliwa, reporterska relacja pełna niezwykłych wydarzeń, nagłych zwrotów akcji, dramatycznych ludzkich historii, ale też spostrzeżeń i refleksji autora. Jak możemy przeczytać w opisie trylogii: "Afryka w oczach Tadeusza Biedzkiego, pół wieku po opisaniu przez Ryszarda Kapuścińskiego, jawi się okrutniejsza niż u wybitnego pisarza. Afrykańskie problemy, dramaty i tragedie są dziś większe, bardziej przerażające. Biedzki w ciągu trzydziestu lat wędrówek dotarł do miejsc, gdzie było niewielu białych (przypuszczalnie jako pierwszy Polak był u źródeł Nigru). (...) Widzi więcej niż inni, pokazuje Afrykę, jakiej nie znamy, i opisuje ją uczciwie, bez koloryzowania. Fascynująca książka o prawdziwej, a nie bajkowej Afryce, którą czyta się z zapartym tchem."
Poza tym w audycji zaproszenie na kolejną - przedświąteczną - odsłonę cyklu "Jazz.PL". W piątkowy wieczór, dzień przed Wigilią, na scenie Dwójki wystąpi Gaba Kulka z zespołem. To będzie premierowy koncert z wyjątkowym repertuarem. Ponadto omówienie książki "Toruń tylko zaPLANowany" Katarzyny Kluczwajd i kolejnej płyty poświęconej muzycznemu dziedzictwu Gdańska - "Mohrheim: Arie i Kantaty. Musica Baltica".
17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / Spotkanie z Kristiną Sabaliauskaite z okazji zakończenia tetralogii "Silva rerum" - aud. Doroty Gacek
18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Tomasz Szachowski
19.00-21.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Joanna Grotkowska
Bruchsaler Schlosskonzerte (25.11.2022) Europejska muzyka barokowa Adwentu "Bright Star in a Dark Night" - Biagio Marini, Johann Heinrich Schmelzer, Dario Castello, Johann Hieronymus Kapsberger, Tarquinio Merula, Dieterich Buxtehude, Arcangelo Corelli, Jean-Marie Leclair, Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, wyk.: Ute Christine Riemer - klawesyn, Ensemble Colorito.
21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / "Skarbiec Nauki Polskiej" - aud. Katarzyny Kobyleckiej
W związku z wybuchem wojny w Ukrainie, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już w marcu tego roku uruchomiła nową inicjatywę - Program Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Jakiś czas temu rozstrzygnięto pierwszą transzę tego konkursu i nagrodzono trzy pary naukowców z Polski i z Ukrainy, które będą realizowały badania na temat problemów wywołanych wojną a także wyzwań dotyczących przyszłości Ukrainy.
Jeden ze zwycięskich projektów firmuje dr Anna Wylegała z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz dr Nataliia Otrishchenko z Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej we Lwowie. Badaczki otrzymały grant, który zostanie przeznaczony na zebranie i zarchiwizowanie osobistych historii uchodźców z Ukrainy. Dr Anna Wylegała będzie gościem „Skarbca” i podzieli się doświadczeniami pierwszych miesięcy spotkań z ofiarami rosyjskiej agresji, w czasie których zarejestrowano już niemal sto wywiadów.
O pozostałych dwóch parach zwycięzców, a także planach Fundacji związanych z pomocą dla naukowców z Ukrainy, opowie Joanna Jachimczuk-Lora z FNP - koordynatorka programu.
22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / "Tematy operowe" - prowadzi Aleksander Laskowski
23.00-01.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk (Kraków)
LITERATURA W DWÓJCE:
11.00-11.10 - "To się czyta" / Kamil Janicki "Wawel. Biografia", czyta Grzegorz Damięcki.
15.00-15.15 - "Literacka sjesta" / Stanisław Ignacy Witkiewicz "622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta", czyta Jan Frycz.
19.15-19.30 - "Książka do słuchania" / Józef Mackiewicz "Droga donikąd", czyta Mariusz Benoit.
00.00-02.00 - "Trójka pod księżycem" - Katarzyna Cygler
O roli genetyki sądowej w poszukiwaniu sprawców przestępstw - Agnieszka Tatara-Miśkiewicz, zastępca naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. W drugiej części audycji - wizyta w Pracowni Kryminalistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie od listopada działa Wirtualna Sala Zbrodni - przestrzeń dydaktyczna, w której studenci prawa i kryminologii uczą się oględzin miejsca zbrodni, a także zbierania, analizowania i zabezpieczania śladów przestępstw. To jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie. O tym kolejny gość audycji - dr hab. Tomasz Kalisz z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
02.00-04.00 - "AnagrammarganA" - Michał Margański
04.00-06.00 - "Trójka budzi" - Michał Żołądkowski
06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Karol Gnat
Amerykanie do świąt Bożego Narodzenia podchodzą w swój specyficzny, komercyjny sposób. W okresie przedświątecznym wydają tysiące dolarów na prezenty. Podobno robią to jednak bez strachu o to, czy prezent się spodoba, bo przecież zawsze można go sprzedać. Więcej o zakupowym szale w USA i podejściu do dawania prezentów - nasz korespondent z USA Jan Pachlowski.
Już od wielu lat jednymi z najpopularniejszych prezentów świątecznych są żywe zwierzęta. Szczeniak czy kociak to jednak nie jedyne stworzenia, które mogą nas zaskoczyć pod choinką. Czy prezent w takiej formie to dobry pomysł? Odpowiedzi na to pytanie szukał nasz reporter Jakub Witkowski.
Zakupowa gorączka bez wątpienia może odbić się na naszym zdrowiu psychicznym. Okres poprzedzający święta to czas dużej presji i ciągłego niedoczasu. Jak radzić sobie z presją zakupów i przygotowań do świąt? O tym w rozmowie z psychologiem Aleksandrą Plewką.
08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz
Gościem Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych
09.00-12.00 - "Trójka przed południem" - Witold Lazar
W audycji m.in.:
9.30 - W Ciechanowie położony jest jeden z najważniejszych zamków na Mazowszu. Tę ciekawą i w przeszłości trudną do zdobycia twierdzę odwiedzają w Trójce po królewsku Marta Piasecka i Marek Gaworski
10.35 Projekty młodych naukowców zostały zaprezentowane w Olsztynie podczas Szkolnego Festiwalu Explory. Młodzi naukowcy prezentowali swoje projekty, które niejednokrotnie zaskakiwały jury, np.: wpływ barwy światła na fotosyntezę moczarki kanadyjskiej czy znaczenie muzyki a łatwiejsze przyswajanie nauki w szkole. Z młodymi naukowcami rozmawiał Paweł Karpiszen.
10.45 Niezła Historia - Piotr Łodej i dr hab. Tomasz Gajownik
1872 - Jules Verne zakończył prace nad powieścią, która przyniosła mu sławę „W 80 dni dookoła świata”. Kim był Jules Verne? Jaka była geneza powstania tej powieści i jakie miała publikacja skutki dla autora?
12.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Tomasz Miara
W audycji m.in.:
12.20 - 131 lat temu kanadyjski lekarz James Naismith wymyślił jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych - koszykówkę. Pomysł na grę w kosza narodził się w głowie Naismith'a, gdy poproszono go o wymyślenie atrakcji dla znudzonych uczniów szkoły YMCA, w której pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Skróconą wersję historii początków koszykówki przedstawi na antenie prowadzący - Tomasz Miara - prywatnie fan koszykówki, który sam amatorsko gra w kosza.
12.40 Ogromna popularność gry w koszykówkę znalazła swoje odzwierciedlenie w popkulturze. Czołowi gracze stali się podziwianymi na całym świecie gwiazdami, na temat których powstało wiele filmów dokumentalnych czy seriali. Motywy koszykarskie pojawiają się na ubraniach, kubkach, i innych gadżetach, a najmłodsi mogą oglądać animacje, które powstały na temat tego sportu. Świat, a zwłaszcza Stany Zjednoczone, oszalały na puncie koszykówki. Opowie o tym Jan Pachlowski.
13.15 Fajny Film Ryszarda Jaźwińskiego - rozmowa z aktorką Magdaleną Wieczorek - grającą główną rolę w filmie "Zadry".
13.20 - Kilkadziesiąt filmów na temat koszykówki i gwiazd tej dyscypliny pojawiło się na dużych i małych ekranach. Produkcje skierowane są nie tylko dla dorosłego widza. Dużą popularność odniósł na przykład "Kosmiczny mecz" - fabularno - animowany film skierowany do młodszej publiczności. Naszym gościem będzie filmoznawca, amerykanista, a prywatnie wieli fan koszykówki - Julian Jeliński, który przedstawi nam swoją subiektywną listę filmów, które musi obejrzeć każdy fan koszykówki.
13.30 - Utwór "Sirius" zespołu Alan Parsons Project zapisał się w pamięci przede wszystkim fanów koszykówki. To właśnie przy tym utworze zawodnicy Chicago Bulls wchodzili na parkiet. To jednak nie jedyny utwór kojarzący się z tym sportem. Popularny hit "Can't touch this" często można usłyszeć podczas przerwy w meczu. O utworach, które towarzyszą koszykarzom na parkiecie materiał przygotuje Michał Kirmuć.
13.40 - Pozostając w sportowym klimacie, poruszymy temat muralu, który przedstawia sylwetkę Messiego z aureolą nad głową. Autorem dzieła jest artysta tworzący pod pseudonimem "Maupal", znany z murali przedstawiających wizerunek Papieża Franciszka. O nowo powstałym, wzbudzającym ogromne zainteresowanie muralu z Messim, a także o kondycji street art’u w Polsce, materiał przygotuje Paweł Turski.
15.00-19.00 - "Zapraszamy do Trójki" - Piotr Łodej
W audycji m.in.:
15.20 Władze Rosji likwidują Moskiewską Grupę Helsińską, najstarszą istniejącą w tym kraju organizację broniącą praw człowieka. Grupa powstała w 1976 roku z inicjatywy dysydentów skupionych wokół Andrieja Sacharowa. Przyg. Maciej Jastrzębski
15.40 Bachmut w obwodzie donieckim na Ukrainie jest regularnie ostrzeliwany. Niosący pomoc wolontariusze są tak prawie każdego dnia - teraz najważniejsza jest ewakuacja z miasta. Bachmut odwiedził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Przyg. Volodymyr Garmatiuk
15.50 Obchody Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa. Przyg. Agnieszka Drążkiewicz
16.10 W Wielkiej Brytanii trwa pierwszy w historii, bezprecedensowy protest kierowców pogotowia. Karetki mają kursować tylko w przypadkach zagrożenia życia, co nie zawsze łatwo jest ocenić przez telefon. Rząd zamierza zaangażować armię, by w miarę możliwości zastępowała kierowców pogotowia. Na Wyspach strajkuje też między innymi branża transportowa i energetyczna oraz pocztowcy. Strajkowali też nauczyciele. Przyg. Adam Dąbrowski
16.20 Lekarze nie nadążają z przyjmowaniem chorych dzieci. Infekcje powodują teraz wirusy RSV, paragrypowe, metapneumowirusy i koronawirusy przeziębieniowe. Zdaniem ekspertów, więcej infekcji wśród dzieci to powrót do normy po dwóch latach pandemii. Co robić, gdy rodzicowi nie uda się umówić z dzieckiem do lekarza. Przyg. Jakub Witkowski
16.50 Sąd skazał byłą sekretarkę niemieckiego nazistowskiego obozu Stutthof na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Niemieccy sędziowie uznali 97-letnią kobietę za współwinną śmierci ponad 11 tysięcy osób, które zostały zamordowane w obozie. Przyg. Michał Strzałkowski
18.40 - "Trójkowy komentarz dnia" - Dariusz Wieczorkowski
19.00-21.00 - "W tonacji Trójki" - Justyna Grabarz i Piotr Baron
21.00-22.00 - "Klub Trójki" - Piotr Semka
Po latach rozwoju gospodarczego i społecznego, w naszym kraju nastąpił kryzys finansowy i gospodarczy w ślad z rozpoczęciem agresji rosyjskiej na Ukrainie. Mieszkańcy Polski, Unii Europejskiej, jak i państw wysoko rozwiniętych przed rozpoczęciem tej wojny przyzwyczaili się do stałego wzrostu poziomu dobrobytu. Taka sytuacja była także korzystna dla funkcjonowania związków zawodowych. Mijający rok jak i przyszły to sprawdzian znaczenia związków zawodowych w dobie trwającego kryzysu i trudnej sytuacji ekonomicznej, gospodarczej i społecznej w Polsce.
22.00-23.00 - "Wieczór w Trójce" - Łukasz Szwed
22.10 - Reportaż w Trójce
22.30 - "Trójka literacka" - Tomasz Zapert
Proza czytana w Trójce / "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa
23.00-00.00 - "Serdeczne dźwięki" - Mateusz Krautwurst
Gościem audycji Sabina Jeszka, która podzieli się z nami swoim spełnionym-muzycznym marzeniem. Usłyszymy jej głos i jej interpretacje najpiękniejszych standardów w orkiestrowej scenografii Jacka Tarkowskiego. Artystka, znana m.in. z telewizyjnych występów w "Mam talent" czy "The Four: Bitwa o sławę", pewnie i Grincha przekonałaby w niecałą godzinę, że Boże Narodzenie to czas wyjątkowy i radosny. Na antenie Trójki pojawią się wyłącznie te utwory, które o tej porze roku brzmią najpiękniej.
22.06 - "Posłowie" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski
Tym razem audycja w klimacie świątecznym. Prowadzący powiedzą o książkach, które ich zdaniem są dobre na prezent pod choinkę.
23.35 - „Między nami kobietami” - zaprasza Anna Popek
Gościem audycji będzie Honorata Galczewska - leśnik, rzecznik prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.
06.00-9.00 – „Pierwsze słyszę” – Kamil Jasieński
Gościem poranka będzie Kasia Wągrowska, która właśnie otwiera Klub Zmieniaczy Świata. Klubowicze będą mogli uczestniczyć m.in. w webinarach poszerzających wiedzę o ekologii.
14.00-15.00 – „Dajesz radę” – Marta Hoppe
Rosół, pomidorowa i ogórkowa to najpopularniejsze polskie zupy. Ale niezależnie od tego, jak je wykończymy, wszystko zaczyna się od dobrego wywaru. Jak uwarzyć smaczny bulion, czy zupą można wzmocnić odporność albo się odchudzić i czy zupka chińska to też zupa wyjaśni Monika Honory, autorka książek i kursów o skutecznym i zdrowym odchudzaniu.
15.00-17.00 – „Czat Czwórki” – Piotr Firan
Porozmawiamy o tym jak się dobrze wyspać - jak dobrze zaprojektowana przestrzeń może podnieść jakość i komfort naszego snu?
17.00-19.00 – „TOP” – Janek Olejniczak
Przepis na przeżycie zimy dla osób noszących okulary? Ma nim być ich przeciwmgielna wersja, opatentowana przez szwajcarskich naukowców.
20.00-21.30 - „Strefa prywatna” – Kuba Jamrozek
Zapraszamy na spotkanie z Magdalena Mikołajczyk, twórczynią internetową, artystką kabaretową, autorką popularnego bloga matkojedyna. Porozmawiamy o byciu sobą, wyczerpującym perfekcjonizmie i dążeniu do ideału.
21.30-22.00 – „Strefa sportu” – Darek Matyja
Gościem w audycji będzie Anna Sajnóg - najlepsza kolaraka wśród …pięściarek, mistrzyni Polski w boksie.
07.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Renifery i inne zwierzaki kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia.
11.00-12.00 „Co w smoku piszczy?” – Słodki podarunek dla Mikołaja od Wojtka i smoka, który ma Mikołajowi pomóc łatwiej przejść przez grudniowy, świąteczny natłok pracy związany z Bożym Narodzeniem.
15.00-18.00 „Popołudnik w PRD” – W dzisiejszym Popołudniku opowiemy o tym, jakie miesiące są miesiącami zimowymi. O zimie i śniegu. Jak powstaje śnieg i lód, które miejsca na ziemi są najzimniejsze, jakie sporty uprawia się zimą, zabawy na śniegu. Dziś zaczęła się astronomiczna zima.
21.00-23.00 „Strefa rodzica”- Dlaczego tak ważne jest co i jak mówimy do dzieci. Dlaczego dorośli nigdy nie powinni zapominać o uważności względem Małych Ludzi. Jak słowa dorosłych, rzucane bez większego zastanowienia, mogą skutkować konsekwencjami na lata u dzieci. Gość: Małgorzata Stopa – Wołowiec - pedagog, psychoprofilaktyk społeczny, terapeuta zaburzeń zachowania, terapeuta pedagogiczny; diagnosta i terapeuta w zakresie autyzmu oraz integracji sensorycznej; terapeuta ręki; terapeuta metody Svietlany Masgutowej w części ustno – twarzowej.
.
09.00 - "Paderewski i Chopin - pokrewieństwa nie tylko z wyboru" - Monika Mandau
16.00 - "Ten piękny wiek XIX" - Małgorzata Pęcińska
22.00 - "Czarne na białych" - Jakub Puchalski
Zapraszamy!