Polskie Radio

Orlen Wyścig Narodów - relacje i transmisje na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2023 12:40
ORLEN Wyścig Narodów należy do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio to jedyna rozgłośnia w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia. Polskie Radio, w myśl zawartej umowy z Lang Team Sp. z o.o., objęło ogólnopolski patronat medialny nad Tour de Pologne oraz innymi organizowanymi przez Lang Team wyścigami, w tym: ORLEN Wyścig Narodów oraz ORLEN Lang Team Race. Program 1 oraz Program 3 Polskiego Radia, jako patroni medialni będą na bieżąco relacjonować słuchaczom wszystko, co będzie się działo na trasie kolarskiej rywalizacji międzynarodowych reprezentacji. Orlen Wyścig Narodów trwa w dniach 24-28 maja. 
Pierwsza edycja Orlen Wyścigu Narodów odbyła się w 2019 roku
Pierwsza edycja Orlen Wyścigu Narodów odbyła się w 2019 roku Foto: Michał Kapusta

- Orlen Wyścig Narodów to dla nas w pewnym sensie rozgrzewka przed wyścigiem Tour de Pologne, który będziemy bardzo obszernie relacjonować. Z drugiej strony przed nami bardzo ciekawa rywalizacja nie tylko na trasach w Polsce, ale i na Węgrzech i w Słowacji. Wielkim walorem tego wyścigu jest to, że startują narodowe reprezentacje, a to zawsze powoduje u naszych kibiców  większe emocje – zapowiada Cezary Gurjew, kierownik Redakcji Sportowej Programu 1 Polskiego Radia. 

Już 24 maja wystartuje V edycja ORLEN Wyścig Narodów, która zainauguruje  tegoroczny cykl Pucharu Narodów UCI U23. Najbardziej utalentowani zawodnicy z całego świata będą mieli do pokonania pięć odcinków, a trasa będzie przebiegać przez Węgry, Słowację i Polskę. Po raz pierwszy w historii wyścigu trasy poszczegółych etapów będą przebiegać częściowo poza granicami Polski. W zawodach swój udział potwierdziły 22 reprezentacje narodowe oraz 3 drużyny kolarskie z Polski. Wielki finał zaplanowany został na 28 maja w Hotelu Arłamów. 27 maja, w Arłamowie odbędzie się wyścig dla amatorów – ORLEN Lang Team Race, rozgrywany na odcinku 75 kilometrów. 

– Dla nas w Lang Team ważne jest nie tylko organizowanie dużych imprez takich, jak Tour de Pologne UCI World Tour, ale także stawianie na rozwój kolarstwa w Polsce i za granicą w kategoriach młodzieżowych. Jesteśmy dumni, że dajemy kolarzom U23 pochodzącym z całego świata możliwość rywalizacji na wysokim poziomie i w świetnych warunkach. Dla wielu będzie to okazja do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie ORLEN Wyścig Narodów, nie tylko pod względem liczby etapów - z 2 do 5,  ale także pod względem trasy, włączając do wyścigu dwa nowe kraje: start i dwa etapy na Węgrzech oraz piękny górski etap na Słowacji. Następnie dwa etapy w Polsce z wielkim finałem w Hotelu Arłamów – mówił Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. 

ZOBACZ ZWIASTUN ORLEN WWYŚCIG NARODÓW 2023: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Tour de Pologne 

O wydarzeniu będzie można usłyszeć od wtorku, 23 maja o godz. 22.30 w "Kronice sportowej" Programu 1 Polskiego Radia, a od 24 maja do 28 maja w porannych "Sygnałach dnia", w specjalnych wydaniach sportowych oraz w "Aktualnościach Jedynki" od godz. 13.00. Temat zawodów pojawi się także w niedzielnym wydaniu "Przy muzyce o sporcie" (godz. 19.00).

Orlen Wyścig Narodów w radiowej Trójce pojawi się od środy do piątku w audycji "Pora na Trójkę" od godz. 6.00, w "Zapraszamy na weekend" od godz.  10.00 oraz "Zapraszamy do Trójki" (godz.15.00). W sobotę, 27 maja w "Trzymaj z Trójką" (godz. 15.00). Na specjalne relacje w "Serwisach sportowych" zaprosi Kuba Niziński (środa-piątek, od godz. 8.30), 27 maja w sobotę od godz. 7.05 oraz 28 maja od godz. 7.05. Niedzielnej relacji z Arłamowa będzie można wysłuchać także w "Trzeciej stronie medalu" o godz. 17.00. 

ZOBACZ TRASĘ WYŚCIGU: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Tour de Pologne 

Informacje z trasy wydarzenia pojawią się także na antenie radiowej Czwórki w "Przeglądzie sportowym" o godz. 7.45 i 16.30. 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia

mat. pras. / rk 

Czytaj także

Polskie Radio jedynym nadawcą radiowym z transmisjami z wyścigów Tour de Pologne. "Niesiemy radość i rozrywkę" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 12:21
Na mocy porozumienia Polskie Radio objęło ogólnopolski patronat medialny na zasadzie wyłączności wśród rozgłośni radiowych nad jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Europie - Tour de Pologne UCI World Tour. Jak mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: "jest to przedsięwzięcie niezwykle ważne dla publicznej rozgłośni". Tegoroczna, jubileuszowa 80. edycja rajdu startuje 29 lipca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

80. edycja Tour de Pologne. Czesław Lang: w Polskim Radiu znalazłem partnerów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 18:55
- Chcemy zrobić coś więcej, niż było do tej pory, trochę wrócić do tradycji, żeby były łączenia z trasy, aby pokazać wszystko to, co dzieje się wokół wyścigu. Dziś podpisaliśmy umowę z prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, ale rozmawiałem też na ten temat z dyrektorami anten i dziennikarzami - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Lang Team Czesław Lang, organizator Tour de Pologne. Polskie Radio podpisało porozumienie dotyczące transmisji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czesław Lang: Polskie Radio towarzyszyło wyścigom kolarskim od samego początku

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 20:15
Polskie Radio uzyskało wyłączne prawo do tytułu radiowego patrona Tour de Pologne. Porozumienie w tej sprawie podpisano w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. - Postanowiliśmy wspólnie z zarządem Polskiego Radia, ze wszystkimi dyrektorami anten, żeby Tour de Pologne wrócił na antenę Polskiego Radia i żebyśmy byli partnerami - mówił w radiowej Jedynce Czesław Lang, prezes Lang Team, organizator Tour de Pologne UCI World Tour. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Będziemy dawali radość ludziom". Czesław Lang o Tour de Pologne i współpracy z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2023 10:00
Już 29 lipca wystartuje 80. edycja Tour de Pologne. Polskie Radio objęło ogólnopolski patronat medialny, na zasadzie wyłączności wśród rozgłośni radiowych, nad jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Europie. - Będziemy razem jechali przez ten wyścig i wspólnie dawali radość ludziom - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Czesław Lang.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ORLEN Wyścig Narodów: trzy kraje, pięć etapów. Rywalizacja talentów kolarstwa w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 17:46
Tegoroczna edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja. Wystartują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze na świecie, w tym reprezentanci Polski. Relacje z imprezy będzie można znaleźć na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ORLEN Wyścig Narodów za nami. Program 1 towarzyszył kolarzom [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 09:00
Peleton dojechał do mety, w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Słoweniec Gal Glivar. Polskie Radio było patronem medialnym ORLEN Wyścigu Narodów. Relacje z imprezy można było usłyszeć na antenie radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń