Polskie Radio

Zmiany w radiowej Jedynce. Dyrektorką Paulina Stolarek, a zastępcami Magda Szturemska i Jacek Czarnecki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:50
Program 1 Polskiego Radia z nowymi zarządzającymi. Stanowisko redaktorki naczelnej objęła Paulina Stolarek, była redaktorka naczelna Radia Zet. Nowymi wicedyrektorami zostali Magda Szturemska z radiowej Jedynki i Jacek Czarnecki, dotychczas w Radiu Zet.
Paulina Stolarek (pierwsza z lewej) nową Dyrektorką Programu Pierwszego Polskiego Radia. Nowymi wicedyrektorami zostali z kolei Magda Szturemska z radiowej Jedynki i Jacek Czarnecki, wcześniej z Radia Zet.
Paulina Stolarek (pierwsza z lewej) nową Dyrektorką Programu Pierwszego Polskiego Radia. Nowymi wicedyrektorami zostali z kolei Magda Szturemska z radiowej Jedynki i Jacek Czarnecki, wcześniej z Radia Zet. Foto: mat. prasowe

- Zaprosiliśmy do współpracy osoby, które dzięki swojej niezależności, rozumieniu radia, a także zmieniającego się rynku medialnego są w stanie sprawić, że Program 1 Polskiego Radia będzie pierwszym wyborem dla wielu słuchaczy. Jedynka to antena z ogromnym potencjałem, świetnym zespołem i historią. Wierzymy więc, że połączenie tej siły z doświadczeniem nowych menadżerów jest szansą na powrót  najlepszych standardów publicznego radia i wzmocnieniem jego oferty - mówi redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher.

Do zespołu Programu 1 Polskiego Radia dołączają Paulina Stolarek i Jacek Czarnecki.

Paulina Stolarek to doświadczona dziennikarka radiowa i prasowa. Z wykształcenia romanistka. W 2016 roku była dyrektorką radiowej Trójki. Później związana z miesięcznikiem "Zwierciadło", w którym pełniła funkcję redaktorki naczelnej. Była także szefową polskich edycji miesięcznika "Marie Claire" oraz "Voyage". Przez kilka lat była również redaktorką naczelną Radia Zet.

- Uważam, że radio publiczne ma przed sobą dobrą przyszłość: w czasie rewolucji technologicznych i zmian w świecie mediów stacje publiczne, których siłą jest jakość programu, są potrzebne słuchaczom bardziej niż kiedykolwiek. Jedynka stoi przed szansą zdobycia nowych słuchaczy - wymagających, a zmęczonych agresywną formułą większości mediów komercyjnych. Jest przed nią perspektywa odbudowy wiarygodności, odpolitycznienia i unowocześnienia programu. To w połączeniu z misją, którą ma realizować Polskie Radio, z bogactwem jego zasobów, kompetencjami i talentami ludzi, którzy tu są, pozwala mi wierzyć, że Jedynka odniesie sukces. Taki prawdziwy sukces: będzie ambitną, europejską, żywą anteną, bliską słuchaczy, wyznaczającą radiowe standardy - mówi Paulina Stolarek.

- Powrót do mediów publicznych, a zwłaszcza do radiowej Jedynki, traktuję jako wielkie wyzwanie. Wiem, jaka siła drzemie w tym radiu i w jego dziennikarzach. Mam nadzieję, że razem będziemy tworzyć wartościowy przekaz i zdobędziemy nowych słuchaczy - dodaje Jacek Czarnecki.

Jacek Czarnecki to absolwent paryskiej Sorbony, doktor nauk humanistycznych, komentator telewizyjny, a także dziennikarz z ponad 30-letnim stażem. Od początku lat 90. związany z francuskim RFI, Radiem Zet oraz Radiem Kolor. Przez pięć lat pracował w Programie 3 Polskiego Radia jako korespondent wojenny i reporter sejmowy.

Autor publikacji prasowych i książkowych - publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych. W 2012 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności (2016).

Magda Szturemska: Moje całe życie zawodowe związane jest z radiem. Zaczynałam w radiowej Jedynce i była to dobra szkoła dziennikarska: od biegania z mikrofonem, po tworzenie pasm i stanowisko wydawcy. Współpracowałam z Polsatem, TVP Info, gdzie zajmowałam się wydawaniem, oraz RMF, Radiem dla Ciebie, gdzie zarządzałam zespołem i współzarządzałam anteną.

W Programie 1 zajmowała się publicystyką, a w ostatnich latach kierowała Redakcją Czerech Pór roku i Lata z Radiem.

mat. prasowe

kormp

Czytaj także

Piotr Kędziorek: będą powroty na antenę Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 11:00
- Wiele nazwisk, za którymi Państwo tęsknią na pewno ponownie pojawi się na naszej antenie, i to już wkrótce. Nie mogę teraz jednak zdradzić żadnych konkretów. Musi się to toczyć swoim rytmem, zainteresowane osoby muszą mieć taką chęć i zwyczajnie musimy znaleźć wspólne patrzenie na Dwójkę i na ich obecność tutaj - mówił w "Poranku Dwójki" Piotr Kędziorek, nowy dyrektor - redaktor naczelny Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jastrzębski nowym szefem portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 18:29
6 lutego na stanowisko zastępcy dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej został powołany Arkadiusz Jastrzębski - dziennikarz, od wielu lat związany z mediami publicznymi oraz portalami internetowymi. Będzie odpowiadał za portal informacyjny polskieradio24.pl, strony internetowe Polskiego Radia, a także media społecznościowe i produkcje multimedialne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w Polskim Radiu. Nowi dyrektorzy i doradca likwidatora

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 19:33
Zmiany w Polskim Radiu. Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy jest Natalia Bryżko-Zapór. Do Polskiego Radia wrócił również Arkadiusz Jastrzębski, który został wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia. Stanowisko doradcy likwidatora objął Marcin Iskra, który zajmie się audytem Spółki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Nogaś wicedyrektorem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 13:55
Do redakcji Programu 3 Polskiego Radia po ośmiu latach powraca Michał Nogaś. Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem będzie pełnił funkcję zastępcy redaktorki naczelnej radiowej Trójki Agnieszki Szydłowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaglądamy za kulisy radia. Poznaj pracę naszych dziennikarzy od kuchni [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2024 11:00
W przypadającym 13 lutego Światowym Dniu Radia przyglądaliśmy się z kamerą pracy dziennikarzy Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24 i Informacyjnej Agencji Radiowej. Zapytaliśmy też, czego sobie życzą jako radiowcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe twarze w Trójce. Agnieszka Szydłowska zdradza kulisy zmian antenowych

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2024 13:30
- Nowe osoby będą u nas rozpoczynały swoją pracę. Niektóre z nich będą wracały, inne będą pracowały w Polskim Radiu po raz pierwszy. Trzeba nas nasłuchiwać - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Agnieszka Szydłowska, dyrektorka, redaktorka naczelna radiowej Trójki. Jak dodaje, część kart zostanie odkryta 1 kwietnia.
rozwiń zwiń