jedynka

Krzysztof Krawczyk

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 17.06.2013
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk, foto: mat. promocyjne

Polski piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Debiutował w 1963 roku w zespole Trubadurzy, z którym w różnych składach personalnych pracował do 1967 roku. Karierę solową artysty zapoczątkowała płyta "Byłaś mi nadzieją", nagrana z zespołem instrumentalnym Ryszarda Poznakowskiego.

W 1974 roku Krawczyk nawiązał współpracę z menedżerem Andrzejem Kosmalą, która trwa do dziś.  W tym samym roku piosenkarz wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w kolejnych latach otrzymał trzy nagrody na Festiwalu w Sopocie. Krawczyk w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Jego sławę wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie (przez kilka lat piosenkarz mieszkał i występował w Stanach Zjednoczonych) oraz wielka liczba nagród i wyróżnień.

W dorobku artystycznym Krzysztofa Krawczyka pojawiły się płyty z różnorodną muzyką: od popu poprzez rythm & bluesa, rock and rolla, country, tango, kolędy, aż po dance, muzykę cygańską i biesiadną. Przez sympatyków podziwiany za śpiew, improwizację i wspaniały kontakt z publicznością.

Na koncertach fani mogą usłyszeć znane piosenki artysty m.in.: ,,Jak minął dzień”, ,,Parostatek”, ,,Ostatni raz zatańczysz ze mną”, ,,To co dał nam świat”, ,,Bo jesteś Ty” czy ,,Chciałem być”.  tu”, „Kim jesteś".