jedynka

Lato z Radiem: rockmani we frakach, czyli Perfect w filharmonii

Jedynka
Piotr Grabka 16.07.2013
Wokalista Grzegorz Markowski (L) podczas koncertu Perfect Symfonicznie - występu zespołu Perfect z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Wiesława Pieregorólki
Wokalista Grzegorz Markowski (L) podczas koncertu Perfect Symfonicznie - występu zespołu Perfect z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Wiesława Pieregorólki, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Zadzwonił do mnie menedżer Perfectu. Pomyślałem, że chce pogadać albo powspominać. A on, że sprawa jest poważna, bo chcą nagrać płytę "Perfect Symfonicznie” i czy jestem zainteresowany - mówił w Jedynce Wojciech Zieliński, aranżer.

Płyta "Perfect Symfonicznie" ukazała się w listopadzie 2002 roku. Obok Wojciecha Zielińskiego za nowe aranżacje przebojów Perfectu odpowiadali m.in. Wojciech Karolak, Adam Sztaba i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Perfect: nasze teksty krążą już 33 lata, są ponadczasowe - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

- Nagranie w studio nie było problemem, bo zarejestrowaliśmy po prostu swoje podkłady. Później natomiast każdy z aranżerów dopisywał aranżacje. To można było opanować, ale potem padła propozycja, by zagrać serię koncertów i to już było ogromne wyzwanie - wspominał w audycji z cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Dariusz Kozakiewicz, gitarzysta Perfectu.

Reedycja płyty "Perfect" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

- To są niesłychane problemy techniczne. Jak to dobrze nagłośnić? Orkiestra to jest kilkadziesiąt osób i dość ciche instrumenty akustyczne. Każdy musi mieć mikrofon, który musi odpowiednio przenosić dźwięk. Nie może być żadnych zgrzytów... - precyzował Piotr Szkudelski, perkusista.

Lato z Radiem - zobacz filmy i zdjęcia z koncertów >>>>

Symfoniczna oprawa wymagała również dodatkowego wysiłku ze strony Grzegorza Markowskiego. - Oprócz "Nie płacz Ewka" wszystkie utwory były w wysokich rejestrach. Nie ma od tego jak uciec. Czasami, jak jest jakaś niedyspozycja, to się zaśpiewa troszeczkę inny dźwięk, zejdzie się troszeczkę niżej. A tu wszystko jest jeden do jednego - mówił frontman Perfectu.

Materiał przygotowała Nina Karczmarewicz. Na kolejne odsłony cyklu "Tydzień z Gwiazdą" zapraszamy do audycji "Lato z Radiem" po godz. 11.00 do piątku 19 lipca. A już w najbliższą sobotę Perfect będzie gwiazdą koncertu Lata z Radiem w Zamościu.

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert Perfectu w Zamościu >>>

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

 

pg