X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż do Laponii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 20:29
Słuchacze poniedziałkowego wydania audycji "Muzyczne podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom mieli okazję przenieść się do prawdziwej krainy lodu i śniegu, a dokładniej do Laponii. Laponia to region kulturowy w północnej Europie. Leży na terenie aż czterech państw: Rosji oraz trzech krajów skandynawskich - Finlandii, Szwecji i Norwegii. Jak nazywają się mieszkańcy Laponii? Czym się zajmują?
Muzyczna podróż do Laponii
Muzyczna podróż do LaponiiFoto: pixabay.com/domena publiczna

 To właśnie o Laponii mówi się, że jest krainą świetego Mikołaja. Chodzi o znajdujące się w fińskiej części miasteczko Rovaniemi. Na wszystkich odwiedzających to miejsce czekają świąteczne atrakcje. Po więcej ciekawostek na temat tego magicznego regionu odsyłamy do Muzycznych podróży. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Posłuchaj
59:18 2022_01_17 10_00_11_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczna podróż do Laponii.

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Data emisji: 17.01.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj więcej:
"Muzyczne podróże". Kto stworzył bluesa?
Edukacyjne piosenki dla najmłodszych. Rozmowa z CeZikiem

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także

Czytaj także

Jakie duszki zamieszkują Japonię według lokalnych opowieści?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 17:47
Japonia może cieszyć się szerokim wachlarzem opowieści i legend oraz bogatą mitologią. Bardzo często ich historie dotyczą duszków Yokai, które według opowiadań mieszkają w lasach, górach i wodach. Nazwa ta składa się z dwóch japońskich znaczków, z których jeden oznacza oczarowanie i atrakacyjność, a drugi coś tajemniczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:21
Nierzadko twórczość polskich muzyków jest doceniana nie tylko w kraju, ale również za granicą. Oprócz pasji do muzyki wyróżnia ich niezwykła wrażliwość, która pozwala im tworzyć wyjątkowe utwory. Przykładem takiego artysty jest kompozytor muzyki filmowej, o którym można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie były początki muzyki filmowej?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:18
Historia kina rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. Nie było wtedy jeszcze specjalnych sal kinowych, ani filmów animowanych. Królowały natomiast produkcje nieme, gdzie muzyka była podkładana na żywo przez tapera, który spoglądając na sceny odpowiednio dostosowywał melodię grając na fortepianie.
rozwiń zwiń