X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne Podróże". Z wizytą w Disneylandzie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022 08:00
Podparyski Disneyland ma już trzydzieści lat. Nie jest to jednak najstarszy park Walta Disneya na świecie – pierwszy został otwarty 17 lipca 1955 roku w Kalifornii. Jego budowa trwała zaledwie rok! Obecnie na świecie jest sześć Disneylandów – dwa mieszczą się w Stanach Zjednoczonych – w Kalifornii (najstarszy) oraz w Orlando (największy). Trzy znajdują się w Azji – w Tokio, Hongkongu i Szanghaju i jeden w Europie – w Chessy pod Paryżem.
Disneyland
DisneylandFoto: hjjanisch/Flickr

Disneyland można zwiedzać na różne sposoby. Ten wyjątkowy park rozrywki został podzielony tematycznie na różne krainy. Wchodzimy główną ulicą, czyli amerykańską uliczką z początku dwudziestego wieku. Ta droga łączy wszystkie krainy – Krainę Dzikiego Zachodu, Krainę Fantazji, Krainę Odkryć i Krainę Przygód. W Disneylandzie regularnie odbywają się spotkania z ulubionymi bohaterami, parady i pokazy, w tym wieczorny pokaz iluminacji. 

Posłuchaj
59:10 2022_04_12 10_00_26_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczna podróż do Disneylandu_Muzyczne podróże 12 kwietnia godz. 10:00

 

Więcej o atrakcjach, jakie można znaleźć w Disneylandzie w Muzycznych Podróżach. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji! Audycja: Muzyczne Podróże

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi:  Izabela Żukowska
Data emisji: 12.04.2022
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj także:
Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa
Muzyka świąteczna znana z dużych ekranów

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jakie były początki muzyki filmowej?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 12:18
Historia kina rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. Nie było wtedy jeszcze specjalnych sal kinowych, ani filmów animowanych. Królowały natomiast produkcje nieme, gdzie muzyka była podkładana na żywo przez tapera, który spoglądając na sceny odpowiednio dostosowywał melodię grając na fortepianie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugie notowanie TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 18:00
Przez cały rok słuchacze stacji głosowali na swoje ulubione utwory i zdecydowali tym samym, które z nich znalazły się na szczycie zestawienia. Oto 20 piosenek, które dostały najwięcej głosów!
rozwiń zwiń