X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Cole Albert Porter. Życie i twórczość kompozytora i twórcy musicali 

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 08:00
Cole Albert Porter urodził się w Peru w stanie Indiana Ameryki Północnej. Ten Amerykański kompozytor znany jest jako twórca musicali. Zarówno filmowych, jak i tych wystawianych w stolicy tego gatunku, którą jest Broadway. Cole Porter to przedstawiciel tzw. wielkiej piątki kompozytorów tworzących musical wraz z jego zasadami, które obowiązywały do pierwszej połowy dwudziestego wieku, jest to więc bardzo ważna postać dla świata musicalu. 
Więcej o życiu i twórczości słynnego kompozytora i twórcy licznych musicali w Muzycznych Podróżach na antenie Polskiego Radia Dzieciom
Więcej o życiu i twórczości słynnego kompozytora i twórcy licznych musicali w „Muzycznych Podróżach” na antenie Polskiego Radia DzieciomFoto: Shutterstock/Syda Productions

Cole Albert Porter pochodził z rodziny milionerów. Jego dziadek dorobił się fortuny za sprawą handlu węglem, a jego matka zawsze wierzyła w talent syna. Cole rozpoczął edukację muzyczną w bardzo młodym wieku. Kiedy miał sześć lat, grał już na skrzypcach, a w wieku ośmiu – na fortepianie. Dwa lata później, z pomocą swojej mamy napisał pierwszą operetkę „Song of the Birds”. Mimo niewątpliwego talentu muzycznego, dziadek Portera posłał go na studia prawnicze. Po ukończeniu prestiżowej uczelni Porter udał się na kolejny uniwersytet, skąd po roku – ku niezadowoleniu dziadka – odszedł na rzecz szkoły muzycznej, gdzie zaczął pisać musicale.  

Posłuchaj
58:39 22.07. muzyczne kompozytor.mp3 Cole Albert Porter. Życie i twórczość kompozytora i twórcy musicali_Muzyczne podróże_PRD_22.07.2022

Więcej o życiu i twórczości słynnego kompozytora i twórcy licznych musicali w „Muzycznych Podróżach” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Muzyczne Podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 22.06.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Czytaj dalej:
Muzyczna podróż do świata bluesa. Śladami Sławka Wierzcholskiego
"Muzyczne Podróże". Z wizytą w Disneylandzie
Utwory, które zapraszają do tańca. Muzyka Ameryki Południowej

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także

Czytaj także

Muzyczna podróż na południe aż do Grecji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 14:08
Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią, Bułgarią oraz Turcją i otaczają ją cztery morza: Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Jońskie i  Morze Śródziemne oraz z wyspą Cypr. Grecję należy dzielić na część kontynentalną, czyli taką, która wchodzi w skład Półwyspu Bałkańskiego, razem z oddzielonym od niej sztucznym Kanałem Korynckim, półwyspem Peloponez oraz część wyspiarską. W skład tego państwa wchodzi około 2, 5 tysiąca wysp!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż przez twórczość Jacka Cygana

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 13:14
6 lipca swoje urodziny świętował Jacek Cygan, jeden z najpopularniejszych tekściarzy w kraju. Na swoim koncie ma wiele wybitnych tekstów do wspaniałych utworów, których można posłuchać również na antenie Polskiego Radia Dzieciom, ponieważ Jacek Cygan chętnie współtworzy z artystami piosenki dla dzieci. Jest nie tylko autorem tekstów i piosenek, ale też poetą, prozaikiem, scenarzystą, autorem musicali oraz jurorem konkursów i festiwali muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory, które zapraszają do tańca. Muzyka Ameryki Południowej

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 13:40
Taniec to pierwsza intencja powstania muzyki w dawnych czasach. Po dziś dzień muzyka stanowi nieodłączny element tańca, a w wielu przypadkach również do tańca zaprasza. Przykłady na to możemy znaleźć w muzyce Ameryki Południowej i Kuby, czyli wyspy położonej między Ameryką Północną a Południową, gdzie przenieśliśmy się z Polskim Radiem Dzieciom w audycji Muzyczne Podróże.
rozwiń zwiń