Polskie Radio Dzieciom

Muzyczne miejsca, czyli filharmonia, opera, operetka i teatr muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2023 12:15
Jakich muzycznych wydarzeń możemy spodziewać się w operze, a jakich w teatrze muzycznym? Czy w gmachu opery można wystawić operetkę? Odpowiedzi znajdziecie w audycji, zapraszamy!
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Igor Bulgarin

Posłuchaj

59:25 2023_02_16 10_00_11_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 16 lutego godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Martyna Sojka

Data emisji: 16.02.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka flmowa Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 12:15
Jego muzyka rozbrzmiewa w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych filmach. John Williams to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z filmu "Zadziwiający kot Maurycy"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2023 12:55
Wśród filmów dostępnych w kinowym repertuarze możecie znaleźć opowieść o pewnym zadziwiającym kocie o imieniu Maurycy. Kota Maurycego stworzył znany brytyjski pisarz Terry Pratchett. To właśnie on sięgnął po starą niemiecką legendę o fleciście z Hameln. Podobno historia ta wydarzyła się naprawdę i spisali ją najpierw niemieccy bracia Grimm. Terry Pratchett napisał ją na nowo, obsadzając kota Maurycego w roli głównej. W Muzycznych Podróżach przenosimy się do sali kinowej, słuchając muzyki z filmu "Zadziwiający kot Maurycy". 
rozwiń zwiń