Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 13:00
"Mazowsze" to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych. Został założony 8 listopada 1948 przez kompozytora i dyrygenta Tadeusza Sygietyńskiego.
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza SygietyńskiegoFoto: wsze Piotr Pasieczny / fb.com/zespolmazowsze

Zespół Mazowsze od 75 lat prezentuje polski folklor na scenach całego świata. Nie tylko zachwyca swoimi występami, ale również inspiruje, edukuje i zachęca do zgłębiania wiedzy o polskiej kulturze. W 1953 roku - 70 lat temu - Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską założyli słynny Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Mazowsze ma w repertuarze około tysiąca piosenek ludowych, w tym około stu w językach obcych.

Posłuchaj
58:19 2023_11_08 10_00_01_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 8 listopada godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 08.11.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Wirtuoz skrzypiec - Karol Lipiński

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2023 11:25
Karol Józef Lipiński (1790–1861) był polskim skrzypkiem, kompozytorem i pedagogiem muzycznym. Urodził się w Radzyniu Podlaskim, a zmarł w Wiedniu. Był jednym z najważniejszych skrzypków i pedagogów swojej epoki. Czy wiecie, że 14 lipca 1829 r. Karol Lipiński i Niccolo Paganini koncertowali wspólnie na Zamku Królewskim w Warszawie?
rozwiń zwiń