Polskie Radio Dzieciom

W "Muzycznych podróżach" mistrz tanga Astor Piazzolla

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 12:59
103 lata temu przyszedł na świat Astor Piazzolla, wirtuoz bandoneonu i kompozytor. Dziś uważany jest za jednego z najważniejszych kompozytorów Ameryki Południowej. W "Muzycznych podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom" przybliżyliśmy dzieciom sylwetkę tej niezwykle ważnej postaci w historii muzyki. Zapraszamy!
Astor Piazzolla
Astor PiazzollaFoto: Wikipedia/domena publiczna

- Astor Piazzolla stał się prawdziwym rewolucjonistą muzycznym dlatego, że stworzył styl tanga "tango nuevo" i do takiego tradycyjnego tanga czyli tańca argentyńskiego dołączył elementy jazzu i muzyki klasycznej - powiedziała autorka audycji Iza Żukowska. 

Posłuchaj
59:32 2024_03_11 10_00_09_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 11 marca godz. 10:00

 

W audycji Polskiego Radia Dzieciom usłyszeliśmy o najważniejszych momentach w życiorysie argentyńskiego kompozytora. Odbyliśmy także podróż po Argentynie w Ameryce Południowej, a przede wszystkim posłuchaliśmy najbardziej znanych utworów Astora Piazzolli. Zapraszamy!

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Iza Żukowska

Data emisji: 11.03.2024

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Muzyka w słuchowiskach. Adam Wojtyszko: dzięki niej słowa zyskują nowy wymiar

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 11:25
- Nie doceniamy muzyki, ale gdy dzieje się coś ważnego, chcemy, aby ona była, czy jest to przyjęcie urodzinowe, ślub czy inna ważna uroczystość. Niedobrze, gdy traktujemy muzykę tylko jako coś zabawowego, rozrywkowego, bo ona porusza emocje, a wszystko, co oddziałuje na emocje, jest bardzo ważne - mówił w audycji "Muzyczne podróże" Adam Wojtyszko, reżyser słuchowiska "EKO UFO".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Wizyta we Wiedniu i utwory muzycznej dynastii Straussów

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 12:30
Wiedeń jest nazywany stolicą muzyki klasycznej. Odbywa się tu wiele koncertów, w tym słynny Koncert Noworoczny. Stolica Austrii to także miasto, z którym swoją twórczość związała słynna muzyczna dynastia Straussów.
rozwiń zwiń