Polskie Radio
Section05
Astor Piazzolla

Wojciech Faruga: tango operity nie da się z niczym porównać

- Moja wiedza muzyczna nie jest może aż tak rozległa, ale rzeczywiście jak zacząłem tego pierwszy raz słuchać, byłem zachwycony. Koncepcja tango operity i jej realizacja jest dla mnie niepodobna do niczego innego - mówił w "Wybieram Dwójkę" Wojciech Faruga, reżyser spektaklu "María de Buenos Aires" na podstawie tango opery Astora Piazzolli. Premiera już wkrótce w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Wielki - Opera Narodowa Jakub Kukla Dwójka premiera MUZYKA opera tango

Jan Jakub Bokun i muzyka Piazzolli na klarnet

- Kiedy mój partner duetowy Krzysztof Pełech usłyszał o moich planach wydania moich nagrań utworów Piazzolli, powiedział, że to nagrania historyczne. I w tej złośliwości była spora cząstka prawdy, ponieważ niektóre mają już dwadzieścia lat - mówił w Dwójce klarnecista, dyrygent, wydawca, animator życia muzycznego Jan Jakub Bokun, który niedawno wydał płytę "Astor Piazzolla: Claritango".
Zobacz więcej na temat:  klarnet płyta tango instrumentaliści Jan Jakub Bokun Dwójka KULTURA Jakub Kukla

Muzyczna podróż do Argentyny. Śladami Astora Piazzolli 

Argentyna to państwo w Ameryce Południowej. Położone jest nad Atlantykiem, od zachodu graniczy z Chile, na północy z Boliwią i Paragwajem, a na północnym-wschodzie z Brazylią i Urugwajem. Nazwa Argentyny pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego srebro i łączy się z nią pewna legenda o górach pełnych srebra. Stolicą Argentyny jest Buenos Aires.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci piosenki dla dzieci