Polskie Radio Dzieciom

"Poranek" w PRD - śniadania świata i rozmowa o książce "Ostatnie drzewo"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 15:04
W porannej audycji Polskiego Radia Dzieciom już od godziny 7.00 rozmawialiśmy o śniadaniach świata. Co jada się na świecie podczas pierwszego posiłku, jak wygląda "English breakfast", co jadają amerykanie, a co na śniadanie podaje się w Japonii?
Śniadanie na świecie. Audycja w PRD
Śniadanie na świecie. Audycja w PRDFoto: shutterstock/StockImageFactory.com

Nie zabrakło też rozmów ze słuchaczami o ich ulubionych śniadaniach. Co lubią a czego z pewnością nie chcą jadać podczas pierwszego posiłku? O tym do godziny 10.00 można było usłyszeć w całodobowym Polskim Radiu Dzieciom. 

Posłuchaj
153:56 2022_03_31 07_00_00_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Śniadania świata w audycji PRD.

 

W "Poranku" tuż po godzinie 8.00 usłyszeć można było rozmowę na temat książki "Ostatnie drzewo" nad którą Polskie Radio Dzieciom objęło patronat medialny. Była to rozmowa z tłumaczką Martą Motkowicz.
Rozmowa ta była też okazją do zdobycia egzemplarza tej książki. Zapraszamy do wysłuchania załączonego wywiadu! 

Posłuchaj
18:04 31.03. Wywiad o książce Ostatnie drzewo.mp3 Rozmowa o książce "Ostatnie drzewo"_Poranek w PRD_31.03.2022.

Okładka książki "Ostatnie drzewo". Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom Okładka książki "Ostatnie drzewo". Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---


Telefon do studia: 22 645 20 55.

Audycja "Poranek"
Emisja od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 10.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"Skarbonka". Dziura w skarpecie i w budżecie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 13:17
Czy ktoś z was miał kiedyś dziurę w skarpecie, rajstopach albo w spodniach na klonach? Takie dziury jak najszybciej trzeba zaszyć. Wyobraźcie sobie, że dziury potrafią być też w budżecie domowym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość międzypokoleniowa. Czy można się od niej uwolnić?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 13:43
Ponad sześćdziesiąt procent Polaków ma problem z wagą powyżej normy. Co czwarte dziecko ma nadwagę lub otyłość. Czy otyli dziadkowie i rodzice to także otyłe dzieci? Bohaterka ostatniej Strefy Rodzica udowodniła, że zbyt duża waga przedstawicieli poprzednich pokoleń nie przesądza o losie najmłodszych członków rodziny. Swoją receptą na pokonanie otyłości podzielił się gość "Strefy Rodzica" w PR Dzieciom. 
rozwiń zwiń