Polskie Radio Dzieciom

Kim jest tłumacz? Zobacz pojedynek tłumaczy!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2022 08:00
W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom zastanowiliśmy się nad tym, kim jest tłumacz i z jakimi wyzwaniami się mierzy. Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi w towarzystwie jednej z najbardziej znanych tłumaczek z języka włoskiego, Ewy Nicewicz. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/FGC

Wróciliśmy też do projektu "Ja, Europejczyk", któremu patronuje Polskie Radio Dzieciom i zaprosiliśmy na "Pojedynki tłumaczy". Jeśli jesteście ciekawi, co kryje się za tą nazwą posłuchajcie załączonej rozmowy Martyny Chuderskiej, gospodyni "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom z Ewą Nicewicz - tłumaczką. 

Posłuchaj
26:38 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 październik 2021 08_04_18.mp3 Kim jest tłumacz? Posłuchaj rozmowy (Poranek/PR Dzieciom)_19.10.2021.

Zapraszamy do oglądania najnowszego filmiku z pojedynku tłumaczy: HUMOR. Dlaczego Włosi zaczynają dzień od kolacji? Z czego najbardziej lubią się śmiać mieszkańcy Italii? Zapraszamy na prima aprilisowe żarty językowe w ramach Pojedynków tłumaczy.

Przedstawiamy kolejny filmik z pojedynku tłumaczy: KULINARIA. W rozmowie Panie Tłumaczki Natalia Mętrak-Ruda, Monika Motkowicz i Ewa Nicewicz odpowiedzą na różne pytania m.in.: Które włoskie danie pasuje do włoskich awantur?

Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Przedstawiamy pierwszy odcinek pojedynku tłumaczy: QUIZ WŁOSKI, który stoczyły trzy znakomite tłumaczki: Natalia Mętrak-Rudy, Monika Motkowicz i Ewa Nicewicz. (20.10.2021).

Jakim wyzwaniom stawiły czoła tłumaczki? Zapraszamy do oglądania!

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <-

Do słuchania "Poranków" zapraszamy codziennie (pn.-pt.) od 7.00 do 10.00. 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 19.10.2021.
Godzina emisji: 7.00-10.00.  

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Poranek" w PRD - śniadania świata i rozmowa o książce "Ostatnie drzewo"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 15:04
W porannej audycji Polskiego Radia Dzieciom już od godziny 7.00 rozmawialiśmy o śniadaniach świata. Co jada się na świecie podczas pierwszego posiłku, jak wygląda "English breakfast", co jadają amerykanie, a co na śniadanie podaje się w Japonii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera książki "Ostatnie drzewo"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 15:16
Nadir i Selina, dwoje dzieci, które kochały przyrodę, stało się świadkami rzeczy strasznej. Mieszkańcy ich miasta byli tak zapatrzeni w złoto i drogie kamienie, że stopniowo wycięli wszystkie okoliczne drzewa. Niegdyś tętniąca życiem okolica teraz stała się pustynią. Dosłownie. Z całego bujnego lasu pozostał jeden samotny cedr, a słońce wypalało trawę. Dopiero wtedy mieszkańcy miasta zdali sobie sprawę z tego, do czego doprowadziła ich żądza zysku. Czy Selina i Nadir uratowali swoje miasto? O tym przeczytacie w pięknej opowieści "Ostatnie drzewo".
rozwiń zwiń