Polskie Radio Dzieciom

Pierwsza wyprawa na biegun południowy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 13:02
14 grudnia 1911 roku wyprawa dowodzona przez Norwega Roalda Amundsena dotarła jako pierwsza w historii na biegun południowy. Wybierzemy się tam i my i sprawdzimy co na tym biegunie możemy zobaczyć.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak wyglądały i ile trwały przygotowania do tak wymagającej wyprawy? Ilu członków załogi brało w niej udział oraz co mogło pomóc Roaldowi Amundsenowi w zdobyciu bieguna południowego? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom, we wtorek między 7.00 a 10.00. 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 6452055

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Do słuchania "Poranków" zapraszamy codziennie (pn.-pt.) od 7.00 do 10.00. 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 14.12.2021.
Godzina emisji: 7.00-10.00.  

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Dzień Marzyciela. Jakie są największe marzenia słuchaczy PR Dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 18:00
Odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Często stają się motorem przeróżnych działań, dając potrzebną energię do podejmowania wyzwań przekraczających nawet nasze możliwości. W "Poranku" porozmawialiśmy o marzeniach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Urody. O pięknie zwierząt Tomasz Samojlik

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 19:00
W Międzynarodowym Dniu Urody zastanowimy się nad istotą piękna i poszukamy zwierząt uznawanych za najpiękniejsze. Czy istnieją jakieś kryteria, które wskazują konkretne gatunki?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile owiec jest na Wyspach Owczych?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:45
Wyspy Owcze, które należą do Królestwa Danii składają się z 18 wulkanicznych skrawków lądów, które położone są na północy Atlantyku. O tamtejszej kulturze i życiu na wyspach opowiedziała w "Podwieczorku z Filipem i Lepoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, blogerka, autorka przewodników turystycznych, Sabina Poulsen.
rozwiń zwiń