X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poranek ze Smokiem Adasiem. Rozmawiamy o zwierzętach

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 15:22
Witajcie dziewczyny, witajcie chłopaki, wszystkich Was wita Adaś – smok nie byle jaki! Tak przywitał się z dziećmi Smok Adaś podczas jednego z "Poranków" w Polskim Radiu Dzieciom. Tego dnia audycja pełna była ciekawostek o zwierzęco-smoczo-ludzkiej przyjaźni, do czego zainspirowała Adasia pewna sikorka.
Zwierzęta są najliczniejszą grupą organizmów na Ziemi, a jednocześnie najbardziej zróżnicowaną.
Zwierzęta są najliczniejszą grupą organizmów na Ziemi, a jednocześnie najbardziej zróżnicowaną.Foto: Shutterstock

Smok Adaś przygotował też zagadkę dotyczącą zwierząt, oto ona: Gdzieś na górskiej łące stado ktoś wypasa, jakiś pies bez przerwy między stadem hasa. Stado to zwierzaki w futra wystrojone, to z ich mleka oscypki od lat są robione. Wiecie, o jakie zwierzęta chodzi? 

Posłuchaj
119:21 2022_08_01 07_59_51_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 1 sierpnia godz. 08:00

 

Zwierzęta mogą być domowe, dzikie, zagrodowe, morskie i lądowe. Jeśli chodzi o gatunki, wyróżniamy między innymi ssaki, ptaki, płazy, gady, ryby i stawonogi. Co ciekawe, zwierzęta są najliczniejszą grupą organizmów na Ziemi, a jednocześnie najbardziej zróżnicowaną. Zwierzęta różnią się między sobą chociażby swoją budową, a także tym, czym są pokryte. Niektóre mają więc łuski, inne futerko, a jeszcze inne – pióra. Ponadto w zależności od tego, z jakimi zwierzakami mamy do czynienia, mogą one jeść inne rzeczy i mieszkać na różnych obszarach.

Audycja: Poranek

Prowadzi: Wojciech Słupiński

Data emisji: 01.08.2022

Godzina emisji: 08:00

Czytaj dalej:
Smok Adaś i Miś Michaś - jak przygotować się do spływu kajakowego
Cętki, ciapki i paski. O wzorkach ozdabiających zwierzęta
Dlaczego rośliny rosną na murach?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Cętki, ciapki i paski. O wzorkach ozdabiających zwierzęta

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 13:23
Zwierzaki są bardzo różne. Mogą być małe albo duże. Niektóre są pokryte futerkiem, inne mogą mieć na sobie łuski, a jeszcze inne pióra, jednak to właśnie wzorki są pierwszym, co rzuca nam się w oczy, gdy patrzymy na przeróżne zwierzęta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdybym był rycerzem, to bym… Miś Michaś i smok Adaś zwiedzają Zamek w Malborku

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 13:38
Miś Michaś i smok Adaś zastanawiają się, jak się kiedyś żyło. Wybrali się do kowala oraz do pani, która wykonywała garnki z gliny. Zrobili też własne, choć te pierwsze nie były idealne. Widzieli też kołowrotek, którym ukłuła się niegdyś księżniczka. Zamiast żarówek były tylko płonące patyki, czyli pochodnie. Żadnego telewizora, telefonu komórkowego, radia, a nawet lodówki. Na szczęście Leszek i Wojtek mają w samochodzie lodówkę ze smakołykami i chłodnymi napojami. Gdyby nie to, nasi współpracownicy nie przetrwaliby wizyty na grodzie. To był jednak tylko krótki przystanek. Miejscem docelowym, które przez długi czas pozostawało tajemnicą, okazało się  prawdziwie historycznym miejscem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smok Adaś i Miś Michaś - jak przygotować się do spływu kajakowego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 18:00
Słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom podsuwamy kolejny pomysł na spędzenie wakacji. Poranne spotkanie Smoka Adasia i Misia Michasia przerodziło się w wyprawę kajakową. 
rozwiń zwiń