Polskie Radio Dzieciom

Zwierzęta na flagach świata - co symbolizują?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 12:28
Każde państwo ma swoją flagę, a każda z tych flag ma swoje znaczenie. Kolory, jakie widnieją na flagach nie są przypadkowe. Niekiedy pojawiają się na nich także symbole. Z okazji Dnia Flagi, który obchodzimy w Polsce 2 maja, w "Poranku" na antenie Polskiego Radia Dzieciom rozmawialiśmy o flagach, na których widnieją zwierzęta. Po więcej zapraszamy poniżej.
O zwierzętach na flagach rozmawialiśmy w Polskim Radiu Dzieciom. (Poranek 7.00-10.00)
O zwierzętach na flagach rozmawialiśmy w Polskim Radiu Dzieciom. (Poranek 7.00-10.00)Foto: https://unsplash.com/

Na fladze Bhutanu można zobaczyć smoka o nazwie Druk, który trzyma klejnoty oznaczające bogactwo. Flaga Meksyku przedstawia orła siedzącego na opuncji, który symbolizuje dawną stolicę Azteków. Na środku czarno-czerwono-żółtej flagi Ugandy znajduje się symbolizujący dobrobyt ptak z podniesioną do góry nogą, która ma świadczyć o rozwoju kraju. Ten ptak to  szary koronnik szary pochodzący z rodziny żurawi, który zamieszkuje dolną część Afryki. 

Wspomniany już koronnik szary, papuga, gołąb, lew, a nawet pies - to tylko niektórzy przedstawiciele świata zwierząt widniejących na flagach państw świata. O tym, jak zwierzęta są na nich przedstawiane oraz jakie jest znaczenie poszczególnych zwierzęcych symboli rozmawialiśmy w dzisiejszym (2.05) "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonego zapisu audycji. 

Posłuchaj
94:04 2023_05_02 07_03_25_3_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom - Zwierzęta na flagach świata

Audycja: Poranek
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 2.05.2023
Godzina emisji: 8.00 - 10.00.

Przypominamy, że w Polskim Radiu Dzieciom trwa zabawa "Pokaż nam swoją flagę:

Od 1 do 3 maja w Polskim Radiu Dzieciom trwa akcja specjalna - zabawa, w której zaproszamy całe rodziny do wykonania flagi Polski. Gotową pracę należy sfotografować i zamieścić w komentarzu pod specjalnym postem na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom. Czas nadsyłania zdjęć mija 3 maja.

Szczegóły można znaleźć tu: POKAŻ NAM SWOJĄ FLAGĘ!

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Ojcowski wyjazd z dzieckiem. Bezcenne chwile sam na sam

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:35
W wychowaniu dziecka oboje rodzice pełnią równie ważną rolę, a coraz większa świadomość ojców na temat ich znaczenia w rodzinie napędza ich do bycia blisko ze swoimi dziećmi. Szansą na spędzenie czasu razem są m.in. wspólne wyjazdy, które budują i zacieśniają więzi. Niemniej jednak wycieczka z maluchami, podczas której jest się ich jedynym opiekunem może być wymagająca. Jak zatem ojcowie mogą przygotować się do spędzania czasu sam na sam z dzieckiem? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Michałem Alickim, twórcą bloga "Tata Szef".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nareszcie majówka! Spędź ją przy dźwiękach Polskiego Radia Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 17:44
Polskie Radio Dzieciom zaprasza do spędzenia długiego weekendu majowego przy dźwiękach płynących prosto z radiowego studia. W audycjach związanych z majówką dowiemy się co można robić na świeżym powietrzu w czasie długiego weekendu majowego, jakie przysmaki są najlepsze na grilla i gdzie pochowały się krasnoludki, które zazwyczaj przysłuchują się wszystkim rozmowom z dziećmi podczas audycji PRD? Na te wszystkie pytania odpowiemy w czasie długiego weekendu majowego. Jak zawsze weekend usłyszycie Kulfona i Monikę, radiowego trenera - Zbyszka, pędzącą za kulturą Martynę oraz ulubieńców dzieci - Leszka i Misia Michasia i wiele, wiele innych wspaniałych i dobrze znanych dzieciom i rodzicom głosów. Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokaż nam swoją flagę - zabawa w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 10:00
Od 1 do 3 maja w Polskim Radiu Dzieciom trwała akcja specjalna - zabawa, w której zaprosiliśmy całe rodziny do wykonania flagi Polski. Gotową pracę należało sfotografować i zamieścić w komentarzu pod specjalnym postem na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom. Czas nadsyłania zdjęć minął 3 maja.
rozwiń zwiń