X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zagrożenia dla oczu dziecka w okresie letnim

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 11:00
Szkodliwe promieniowanie UV może wbrew pozorom być większe zimą ale o ochronie oczu przed nim zaczynamy zazwyczaj myśleć najczęściej dopiero latem. Oczy dziecka są szczególnie narażone na ich działanie. Jak chronić oczy przed różnymi zagrożeniami, które czyhają podczas wakacyjnych wyjazdów?
Audio
  • Posłuchaj rozmowy ze specjalistą chorób oczu - jak chronić oczy dziecka podczas wakacyjnych podróży. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Dziecko na plaży
Dziecko na plażyFoto: Shutterstock

- Bez prawidłowego rozwoju widzenia i prawidłowej ostrości wzroku niemożliwy jest właściwy rozwój psychosomatyczny dziecka. Rozpoznawana u dzieci dysgrafia lub dysleksja może mieć swoją przyczynę w nieskorygowanej wadzie wzroku – powiedziała dr n. medycznych Anna Maria Ambroziak, specjalista chorób oczu, adiunkt na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak rozpoznać, że cos złego dzieje się z oczami dziecka oraz jak je chronić przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą lato i wakacyjne wyjazdy? O tym w ”Strefie rodzica”.

To wydanie audycji prowadziła Joanna Ficińska.

"Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

 

jo

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica zdrowie dziecka
Zobacz także

Czytaj także

Nadmiar soli u dzieci i dorosłych - skutki i potrzeba zmian

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne rozmowy rodziców z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 13:00
Dzieci mają dostęp do telefonów, laptopów, które często nie posiadają zabezpieczeń przed niepożądanymi treściami. Stąd potrzeba edukowania zarówno dorosłych jak i dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychoterapia tańcem w walce z problemami emocjonalnymi dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 09:00
Ciało i umysł są ze sobą zintegrowane. Terapia tańcem i ruchem czyli tzw. ekspresja ruchowa, pozwala dotrzeć do tego, co dzieje się w umyśle. W jakich przypadkach taka terapia może pomóc i jak wyglądają zajęcia – o tym usłyszeć można w rozmowie z ekspertami, gośćmi "Strefy rodzica”.
rozwiń zwiń