X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co nadmiar cukru może wyrządzić dziecku

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 15:30
"Cukrofobia" jest tak samo niepożądana, jak pozwalanie dziecku na zjedzenie zawartości całego plecaka słodyczy podczas jednej wycieczki.
Audio
  • Posłuchaj jaki wpływ na zdrowie i zachowanie dziecka może mieć nadmiar spożywanego cukru. (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Goście programu: Agnieszka Wiśniewska, założycielka Fundacji “Szczęśliwi bez cukru” oraz Bartek Guentzel z “Wyprawy Małych traperów”, pracując z dziećmi obserwują, że czasami posiłki malucha zawierają rekordowe ilości cukru! Zachowanie dzieci po takich posiłkach jest trudne do opanowania. Czy to możliwe?
O tym w załączonej audycji.

Audycję prowadziła Joanna Neuhoff-Murawska.

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Data emisji: 31.07.2018

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych.  

jo

Zobacz także

Czytaj także

Nadmiar soli u dzieci i dorosłych - skutki i potrzeba zmian

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje i czas zdrowotnych niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 10:00
Wakacje z dzieckiem to czas długo wyczekiwanej beztroski i zadowolenia ze wspólnie spędzoznego czasu. Tymczasem korzystając z nowych przestrzeni i uczestnicząc w niecodziennych sytuacjach możemy narazić się na przykre niespodzianki. Jak ich uniknąć i o czym warto wiedzieć planując rodzinny wyjazd? O tym Joanna Neuhoff - Murawska rozmawiała ze specjalistami, gośćmi ”Strefy rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczne zbiory w lesie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 10:00
Spacer z dzieckiem po lesie, grzybobranie, czy wyprawa na jagody, są jedną z letnich form spędzenia czasu. Jednak czasem zjedzenie potrawy z grzybów kończy się tragicznie, podobnie, jak zjedzenie nieumytych jagód.
rozwiń zwiń