Polskie Radio Dzieciom

Międzynarodowy Dzień Plecaka

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 23:57
W "Strefie Rodzica" rozmawiamy o konferencji "II Międzynarodowy Dzień Plecaka", ale też o tym, jak wygląda edukacja dzieci w innych, czasami bardzo egzotycznych krajach.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Czego możemy nauczyć się od dzieci z Sudanu i co możemy przekazać dzieciom na Ukrainie? Jak najlepiej przygotować dziecko do życia w coraz bliższym kulturowo świecie? Jakie różnice między narodami warto pielęgnować, a o których lepiej zapomnieć?

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Kira Sukhoboichenko - 13-letnia założycielka Fundacji Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków (Flying Bag) organizatorka Międzynarodowego Dnia Plecaka; Альбіна Зайчук (Albina Zaichuk) - pracująca od 17 lat w edukacji na różnych etapach, była również wychowawczynią w internacie w niepublicznym liceum dla dzieci obcokrajowców; Adil Abdel Aati - członek Międzynarodowej Kapituły Order Uśmiechu,  członek rady nadzorczej Euro-African Foundation former Harambi Foundation.

facebook.com/flyingbag.org

Rozmawiał Marcin Perfuński.

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:55
Pojęcie integacji sensorycznej staje się coraz bardziej popularne w kontekście działań terapeutycznych. Jakie zachowania u dziecka mogą wskazywać, że proces integracji sensorycznej nie przebiega u niego prawidłowo? Kiedy potrzebna jest terapia?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moczenie nocne u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 23:55
Moczenie nocne, według opinii nefrologów i urologów dotyczy około 300 tysięcy dzieci powyżej piątego roku życia. To zjawisko wywiera ogromny wpływ na jakość życia dziecka, ale także funkcjonowanie całej rodziny. Ze względu na brak wystarczającej wiedzy oraz wstydliwy temat rodzice często bagatelizują objawy, zamykają się na problem, nie potrafią o nim mówić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzeczne i niegrzeczne maluchy czyli jak zdefiniować grzeczność i co z tego wynika?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 23:57
Czy maluch roczny, półtoraroczny może być grzeczny lub niegrzeczny? Jak zrozumieć, o co chodzi dziecku? Poznajmy krainę dziecięcych emocji, reakcji i lęków. 
rozwiń zwiń