Polskie Radio Dzieciom

Zdrowe i pełne energii dziecko

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 23:57
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – źle się odżywają, mało się ruszają. Już co piąte polskie dziecko ma nadwagę lub otyłość. To bagaż na całe życie. 
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: shutterstock.com

Otyłość to nie tylko nadmierna ilość tkanki tłuszczowej i większe obwody. To przede wszystkim zmieniony skład ciała, który wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Badania naukowe wskazują iż otyłość i jej konsekwencje mogą być skutecznie korygowane przez zdrowy tryb życia, prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną. 

Gość audycji, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyczka i mama, udowadnia, że za formę dzieci w dorosłym życiu jesteśmy odpowiedzialni my – rodzice. Już teraz.

Rozmawiała Joanna Ficińska

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Marketing skierowany do rodziców i dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 23:57
Jak poradzić sobie z tym zalewem reklamowym i w nim nie utonąć? Czy da się odsiać z niego informacje naprawdę istotne, a jeśli tak, to jak to zrobić? Czy istnieje marketing wartości, któremu można zaufać? A może jednak zawsze powinniśmy traktować przekaz marketingowy z dystansem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żywienie dziecka - Tysiąc pierwszych dni życia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 23:57
Jak powinien wyglądać prawidłowy sposób żywienia dziecka w pierwszych 1000 dniach życia? Podczas audycji omawiamy prawidłowy sposób żywienia kobiety w ciąży i karmiącej oraz niemowlęcia.
rozwiń zwiń