Polskie Radio Dzieciom

e-MaksPower czyli bolid dla Maksa

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 23:57
Studenci z Politechniki Warszawskiej zbudowali bolid dla niepełnosprawnego Maksa - dziesięciolatka z dystrofią mięśniową i wielkiego fana motoryzacji.
Audio
e-MaksPower w auli Politechniki Warszawskiej
e-MaksPower w auli Politechniki WarszawskiejFoto: pw.edu.pl

Jest biało-niebieski, ma 2,4 m długości, waży 110 kilogramów, a jego prędkość użytkowa to 30 km/h – to elektryczny pojazd e-MaksPower. Studenci Politechniki Warszawskiej właśnie zakończyli prace nad projektem. Bolid skonstruowali dla Maksa – dziesięciolatka z dystrofią mięśniową i wielkiego fana motoryzacji.

e-MaksPower Twórcy bolidu e-MaksPower

6 grudnia 2019 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta premiera pojazdu. W jej kulminacyjnym momencie Maks zasiadł w bolidzie i pokazał jego możliwości, wykonując kilka przejazdów po Dużej Auli.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Elwira Zając i Michał Młodawski, rodzice Maksymiliana, Łukasz Krawczuk vel Walczuk (kierownik projektu) i Michał Stasiuk (architekt systemu sterowania i elektronika) z Politechniki Warszawskiej.

Rozmawiała: Agata Puścikowska

Data emisji: 29.01.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak zmobilizować dzieci do ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:57
Blisko 80 proc. dzieci w Polsce nie wypełnia podstawowych zaleceń WHO dotyczących aktywności fizycznej, według których powinny korzystać z ruchu co najmniej 60 minut każdego dnia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsza pomoc u dzieci w wieku 0-5 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 23:57
Przyczyną zagrożenia życia u niemowląt i małych dzieci mogą być pozornie niegroźne sytuacje życia codziennego. Zadławienia, biegunka, zatrucie, wysoka temperatura i wiele innych sytuacji, w których jako pierwsi udzielić pomocy mogą rodzice lub opiekunowie
rozwiń zwiń