Polskie Radio Dzieciom

Jak prowadzić w domu edukację finansową dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 23:59
Kształcenie umiejętność posługiwania się pieniędzmi przez dziecko ma nie tylko walor praktyczny czyli np. możliwość zrobienia zakupów, ale kształtuje m.in. odpowiedzialność za podejmowane decyzje. W jakim wieku i w jaki sposób rozpocząć edukację finansową dziecka?
Audio
  • 02.03.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Kiedy jest właściwy moment, by uzmysłowić dziecku, że rodzice otrzymują pieniądze w zamian za pracę, a ta ma konkretną wartość?

Jak nauczyć, że pieniądze służą po to, by nabywać różne dobra, domowy budżet nie jest studnią bez dna, a pieniędzy nie "wyciąga się ze ściany"?

O tym czy edukacja finansowa może być dziecinnie prosta rozmawialiśmy z ekspertką Angeliką M. Talagą z bloga godmother.pl która konsultowała merytorycznie polskie wydanie książki "Pieniądze i cała reszta. Naucz dziecko oszczędzać, dzielić się i mądrze wydawać".

Rozmawiał Marcin Perfuński

Data emisji: 02.03.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak nowe technologie zmieniają edukację?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 23:57
Współcześnie nowe technologie przybliżają świat, skracają dystans między ludźmi i pomagają zdobywać wiedzę, o której nasi przodkowie nawet nie śnili.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego nastolatki sprawiają tyle kłopotów?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 23:59
Co sprawia, że okres dorastania jest tak wrażliwy? Inaczej mówiąc – co kryje mózg nastolatka?
rozwiń zwiń