Polskie Radio Dzieciom

Jak nowe technologie zmieniają edukację?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 23:57
Współcześnie nowe technologie przybliżają świat, skracają dystans między ludźmi i pomagają zdobywać wiedzę, o której nasi przodkowie nawet nie śnili.
Audio
Zajęcia w Centralnym Domu Technologii
Zajęcia w Centralnym Domu TechnologiiFoto: facebook.com/pg/CentralnyDomTechnologii/

Kiedyś do poznawania świata wystarczały nam oczy, uszy, nos, język oraz ręce i nogi - a nade wszystko głowa. Umiejętności analizy i wnioskowania służyły opisaniu rzeczywistości oraz pomagały w spisaniu prawideł, które  ułatwiały przetrwanie i umożliwiały osiągnięcie w życiu poczucia szczęścia.

O tym, jak nowoczesne technologie zmieniły edukację Marcin Perfuński rozmawia  z ekspertami z Centralnego Domu Technologii: Van Anh Dam - dyrektorką zarządzającą, Agnieszką Mysiak-Wrzeszcz - kuratorka wystawy oraz Kamilem Śliwowskim - dyrektorem programu edukacyjnego tej placówki.

Rozmawiał: Marcin Perfuński

Data emisji: 03.02.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak się skutecznie uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 10:40
Obranie odpowiedniej taktyki, w połączeniu z rzeczywistym wykonywaniem określonych kroków, prędzej czy później skutkuje zyskiwaniem wiedzy. Dlatego w procesie przyswajania wiedzy tak ważne jest wybranie określonej techniki uczenia się. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyberprzemoc

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 23:57
Prawie połowa nastolatków doświadcza różnych form cyberprzemocy, ale tylko 15 proc. rodziców o tym wie. Większość jest przekonana , że zagrożenie dla dziecka czai się raczej na ulicy a nie przed komputerem, tabletem czy smartfonem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matematykę można polubić!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:57
Jak pokazać dzieciom, że matematyka, często uznawana za przedmiot trudny, jest nie tylko potrzebna, ale też fajna?
rozwiń zwiń