X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Życie przeniesione do sieci. jak dzielić się swoimi pasjami w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 23:59
Choć społeczna izolacja sprawiła, że zamknęliśmy się w swoich domach, to zdecydowanie bardziej otworzyliśmy się na świat cyfrowy. Można wręcz powiedzieć, że dzięki internetowi nie tylko podtrzymujemy dotychczasowe społeczne relacje, ale nawiązujemy również nowe..
Audio
  • 13.04.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

W ostatnim miesiącu w sieci jak grzyby po deszczu pojawiały się nowe inicjatywy: webinary, kursy, warsztaty, konferencje, grupy dyskusyjne, live'y - słowem różne formy cyfrowej aktywności, dzięki której jedni pomagają drugim, dzieląc się swoimi pasjami i talentami.

W audycji podejmujemy próbę przedstawienia panoramy takich inicjatyw. Gośćmi są:

- Monika Koperska ze stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, którzy współtworzą nową telewizję na YouTube: Projekt ALPHA;

- Anna Kejna-Nowak ze Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy, które codziennie na swoich kanałach proponuje dzieciom warsztaty kreatywne;

- Bartosz Chyś, założyciel grupy Digitalni i kreatywni-nauczyciele z pasją, która liczy już 16 tys. członków i na której co chwilę pojawiają nowe inspirujące propozycje;

- Agnieszka Chomicka-Bosy, edukatorka i pomysłowa mama, która w ostatnim miesiącu we współpracy m.in. z Cyfrowy dialog czy Samsung Cyfroffy Kontakt i Centralny Dom Technologii zorganizowała niezliczoną ilość webinarów dla dzieci i rodziców".

- Piotr Gołębiowski z firmy OLIGO kreatywne animacje dla dzieci, która z sukcesem przeniosła do sieci swoje warsztaty;

- Agata Jakuszko-SobockaDraw the words, która na swoich kanałach codziennie od poniedziałku do piątku organizuje dla dzieci w godz. 9-10 kursy rysowania.

Rozmawiał Marcin Perfuński

Data emisji: 13.04.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Edukacja dzieci w domu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 15:55
Czy przeżywamy właśnie rewolucję w edukacji w Polsce? Niewątpliwie tak. Nie na własne życzenie, a właściwie wbrew naszej woli, ale nie mieliśmy wyboru. Od tygodnia polskie dzieci edukują się w domach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinne rozmowy o emocjach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 23:57
W trwającym obecnie okresie zminimalizowania kontaktów ze światem zewnętrznym, szczera rozmowa o naszych emocjach ma moc większą niż kiedykolwiek. Wiedza na temat stanu naszych najbliższych pozwoli nam przeżyć najbliższe tygodnie w zdrowej atmosferze.
rozwiń zwiń