X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Edukacja dzieci w domu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 15:55
Czy przeżywamy właśnie rewolucję w edukacji w Polsce? Niewątpliwie tak. Nie na własne życzenie, a właściwie wbrew naszej woli, ale nie mieliśmy wyboru. Od tygodnia polskie dzieci edukują się w domach.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Czy z tej rewolucji za kilka tygodni pozostanie coś więcej niż tylko wspomnienie? A może to początek zmian, których nie da się już zatrzymać?

Może polska edukacja w przyspieszonym trybie wychodzi właśnie z XIX-wiecznego modelu wkuwania wiedzy i wkracza w XXI wiek, gdzie mariaż klasycznych wzorców nauczania z nowoczesnymi technologiami jest oczywistością?

Jak długa droga prowadzi od edukacji w domu - jaką mamy obecnie - do edukacji domowej?

Goście audycji:

  • Przemek Staroń - Nauczyciel Roku 2018, aktualnie nominowany do Global Teacher Prize, znany z lekcji filozofii udzielanych na Snapchacie,
  • Marta Florkiewicz-Borkowska - Nauczycielka Roku 2017, germanistka w szkole w Pielgrzymowicach, arteterapeutka,
  • Krzysztof Chojecki - nauczyciel matematyki - twórca kanału Pi-stacja matematyka, w ostatnich dniach zorganizował lekcję matematyki on-line, w której wzięło udział 4,5 tys. uczniów na raz,
  • Dawid Łasiński - znany jako Pan Belfer - nauczyciel z Internetów, który opublikował na YouTube serię filmów omawiających cały materiał z chemii ze szkoły podstawowej,
  • Anna Marszałek - edukatorka domowa, redaktorka Magazyn Kreda, współautorka podcastu Więcej niż edukacja.​

Rozmawiał Marcin Perfuński

Data emisji: 23.03.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Jak się skutecznie uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 23:57
Obranie odpowiedniej taktyki, w połączeniu z rzeczywistym wykonywaniem określonych kroków, prędzej czy później skutkuje zyskiwaniem wiedzy. Dlatego w procesie przyswajania wiedzy tak ważne jest wybranie określonej techniki uczenia się. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberprzemoc

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 23:57
Prawie połowa nastolatków doświadcza różnych form cyberprzemocy, ale tylko 15 proc. rodziców o tym wie. Większość jest przekonana , że zagrożenie dla dziecka czai się raczej na ulicy a nie przed komputerem, tabletem czy smartfonem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matematykę można polubić!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:57
Jak pokazać dzieciom, że matematyka, często uznawana za przedmiot trudny, jest nie tylko potrzebna, ale też fajna?
rozwiń zwiń